bugün

işte bunlar hep c vitamini.
manav propagandasıdır.

inanmayın.
turuncu olması güzelliğine güzellik katmaktadır.
bazen başka bir mandalina da akıl almaz güzellikte olabilir. (bkz: tangerine) (bkz: led zeppelin)
incelendiğinde yaratılan her şey harika düzeydedir. Yaradan şüphesiz ki en iyi şekilde dizayn etmiş.
Önce yavaaaş yavaaş bir kızı soyar gibi, mandalina soyarsan yemege doyamazsın.
midesinde ülser olanlara dokunan akıl almaz ağrılar yapan güzel meyvemiz.
insanın arka arkaya 15 tane yediği sayılı meyvelerdendir.
susayınca bile yenebilir, bal gibi tatlı olmasındansa hafif ekşimsi olması daha makbuldür bence.
mandalinanın akıl almaz güzelliği olamaz. mandalinayı parçalara ayırırsak bunu görebiliriz. bakın ben ikiye böldüm karşıma ne çıktı? manda lina

manda bildiğimiz manda, hiç siz bir mandanın güzel olduğunu gördünüz mü? cevabınız gayet tabi hayır.

lina ise çetrefilli bir şey ama kısaca vaaz edeyim. hani türk filmlerinde platin sarı saçlı kokona kötü kadınlar vardır ya işte lina odur. gayet kötü ve çirkin.

şimdi hangi manyak mandalinanın güzel olduğunu söylerse şaşmayın tutun kolundan onu kuğu gölü balesine götürün. anladınız mı?
ilk çıkanlar için kabul edilebilir güzellik. Sonrasında bir tek havası kalıyor.
soyması zahmetsiz olduğundandır.
Türkiye'de en çok sevilen meyvelerdendir.
aromalı gazlı içecekleri içinde en lezzetlisi yedigün olan güzelliktir. başlıca markalar lezzet olarak "yedigün > schweppes > uludağ > çamlıca > diğerleri > fanta" şeklinde sıralanabilir.
Bir Adanalı olarak en sevdiğim meyvedır bu sene yıyemedım daha ama olsun.
Seferihisar mandalinası yemeyenin bilemeyeceği güzellik.
ilk çıktığı yeşil kabuklu halinin lezzetine doyulmayan, sararıp, turuncuya çaldıkça bozan turunçgillerden bir meyve. kış mevsimi meyvelerindendir.
Hele o dilimleri arasındaki beyaz lifli yapı..mest eder beni.
sarı ve ince kabuğunun altında gizli olan güzelliktir.
arapçada; yusuf efendi,
kktc'de; yusufcuk...
gerçekten akıl almaz bir güzelliğe sahip meyve. canını sevdiğimin meyvesidir.