1. 0.
  En büyüklük kavramının neye dayandırıldığını merak etmek ile birlikte "başarı" kavramı zamanına göre tekabül eder.
  Nottingham forest bir zamanlar ingiltere'nin en büyük klubüydü söylemi buna bir tasım teşkil edecektir.
  1 ... entel maganda
 2. 1.
  galatasarayın da uefası olabilir ama fenerbahçe türkiyenin nasıl en büyüğüyse man u da ingilterenin en büyüğüdür kanımca.
  6 -29 ... gecenin 3unde ne nicki be
 3. 2.
  manchester'in daha cok sova yonelik bir takim olmasindan ileri gelir; sovdan kasit reklam gelirlerinin fazla olmasi, medyaya oynamasi vs vs. liverpool ise daha cok sadeligi tercih eden ama catir catir oynayan bir takimdir. gunumuz futbolunda medyanin sisirmesi cok onemli oldugundan, liverpool sonuk takim gibi gelir insanlara. ama kesinlikle manchester, liverpool'dan daha buyuk bir kulup degildir.
  3 ... der meister
 4. 3.
  bir de tanrı yanılgısı var; lakin insanların ilgisini çekmiyor galiba Oxford Üniversitesi'nde zooloji profesörü olan ricard dawkins'in bu kitabı.
  ve bu kitap tüm dünyada ençok satanlar listesinde aylarca kaldı, time yılın kitabı seçti.

  tabi bizim için daha önemlileri var. mençıstır yunaytıt mı, yoksa çelsi mi, arsenal mi?
  4 -12 ... uye lol
 5. 4.
  manchester united'i manchesterde yaşayanlardan başka kimse pek tutmaz, ama liverpool ingilterenin her bölgesinden taraftara sahiptir. büyüklük de budur.
  2 -1 ... jeff murdock
 6. 5.
  bazi durumlarda yanilgidir.

  ornegin liverpool en son 18 sene once sampiyon olmustur, bu surede manchester united 10 kere sampiyon olmustur. liverpool 2005'te sampiyonlar ligi sampiyonu olmustur, manchester united ise 2008'de.

  tarihsel acidan elbette liverpool'un ezici bir ustunlugu vardir.
  1 -2 ... benim amcamin cevresi genis
 7. 6.
  gelin görün ki bu da liverpool'un en büyük olduğunu göstermez. An itibari ile yeryüzünde 2 tane en büyük diye adlandırılabilecek kulüp vardır.

  1)barcelona.
  2)machester united.
  2 -1 ... hendrix
 8. 7.
  ingilterenin bilmemkiminin en buyugu oldugunu belirleme çabasıdır. istatistiki verilere bakmak dahi istemeyerek, en büyüğünü benimki ilan ediyorum.

  ne kadar çok şey öğrendik ne kadar faydalı olduk.
  4 -4 ... deeplomattt
 9. 8.
  futbol'da dün diye bir şeyin olmadığını bilenlerin bildiği bir şeydir, yanılgı değildir.

  ben de kalkar nottingham forest derim, 2 tane şampiyonlar kupası derim, şu an ne ayak peki?
  1 ... in tyler we trust
 10. 9.
  bu yanılgıya kim düştüyse büyük günaha girer.

  şimdi ben buraya bi başlık açtım. herkes manu'nun büyüklüğünü teyitlediğimi düşündü. o nedenle o noktayı baz alalım. liverpool 90 yılından beri şampiyon olamıyor. bu başka bir takımın başına gelse kimse umursamaz. ancak söz konusu takım liverpool. ingiltere'nin en büyük kulübü.

  manu ise ingiltere ligi peremier lig adını aldıktan sonra(ki sadece adı değil, finansal, sportif, kurumsal olarak her şeyi değişmiştir. yani bizimki gibi adı süper olan bi lig değildir) yükselişe geçmiş, doğru ellerde endüstriyel futbolun deyim yerindeyse simgesi haline gelmiştir(merchandising denen olayda en fazla kazanan takım, dünyada en bilinen takımlardan biri olma gibi payeler kazanmıştır).

  futbolda dün yoktur. ayrıca manu'nun 90 yılından sonraki ivmeli yükselişi de bu yanılgıyı körüklemiştir. durum bundan ibarettir. yoksa kendi adıma söyleyeyim: kalkıp da "olm liverpool anca bi zamanların göztepesi olabilir" demedim. "manu devasa taşakları olan kırmızı bi şeytandır" hiç demedim. manu çok uyuz olduğum bi kulüptür. tıpkı real madrid, juventus, bayern münih gibi... durum bundan ibarettir.

  edit: böyle düşük cümle düzeltme falan...
  2 -1 ... el cordobeslerin yedincisi