1. 1.
  cumartesi akşamı malta nın paha biçilmez! defans oyuncularının iki golüne engel olamayan yiğitlerdir. yarın akşam maltaya göre daha kötü! hücumculara sahip macaristan karşısında daha az gole izin vermelerini ummaktayız.
  -1 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
 2. 2.
  (bkz: forvetciler)
  1 -1 ... cehennetlik
 3. 3.
  futbolda kaleyi korumakla görevli oyuncunun bulundugu göreve türkcede kalecilik denir. dolayısıyla golü defanslar degil kaleci yemistir.
  -1 ... yanlis hata
 4. 4.
  macaristan maçı nda yeni güzellikler göstermelerini beklediğimiz kardeşlerimiz.
  ... imhotep
 5. 5.
  mtk, tromso ve otelul galati karşısında, farklı zamanlarda gol yenmesine sebep olmuş yiğit defans oyuncularından farkı olmayan yiğitlerdir. *
  ... legend of the stranger
 6. 6.
  Futbolcularının toplamının kazandıkları paranın fatih terimin aylık kacancının yarısı bile etmedigi Malta takımından gol yiyen defansimizdir! Adamlar profesyonel futbolcu bile değillerdir lakin hepsinin ikinci bir işleri vardir, maçtan sonra işlerine dönuyorlarmış! Bu beraberiğin tek bir açıklaması vardır : rezalet!
  ... nobran ne ya
 7. 7.
  malta'ya sadece bir gol atabilen hücümculara nazire yaparak gol bile atmışlardır.
  1 -1 ... qb1903
 8. 8.
  futbolun takım oyunu olduğunu unutanların serzenişte bulunduğu defansçılardır. defans hatasıyla gol yenir -mesela son manisa-galatasaray maçında servet'in hatası- ancak bu maçta yenilen gollerdeki hatalar direkt olarak defansın hatası değildir. kurgu ve mantalite hatasıdır

  ilk gole bakalım, ceza sahası ana baba günü... savunmacılar genelde penaltı noktası üzerinde olan forvet oyuncularını marke eder. yenilen golde top, en geriye atılmıştır, en geride topa sahip olan elemanı da muhtemelen bir defans oyuncusu değil, bir orta saha oyuncusu marke etmesi gerekmektedir. burada da, oyuncularına bu tarz korner ataklarında ne yapmaları gerektiğini, kimin kimi tutması gerektiğini fatih terim'in anlatması gerekmektedir.

  ikinci gole baktığımızda, servet ve ibrahim toraman'ın hava hakimiyeti konusunda iyi olmalarını kullanmak için korner atışında rakip ceza alanına gitmeleri gayet normaldir. normal olmayan, orta sahadan minimum 2 oyuncunun geride çakılı oynaması gerektiğinin unutulmasıdır. bunu da -ibo ve servet ofansa çıktığında geride kalacak olanları- anlatacak olan yine fatih terim'dir.

  ön liberosuz çıkmanın bedeli de ağır olmuştur, keza emre ve hamit -ki adam kanat oyuncusu- önde basmaktan aciz kalmışlardır. aurelio'nun yokluğunda bu takımda bu mevkide koray oynamaz mıydı, ayhan oynamaz mıydı, ragıp oynamaz mıydı? demek ki, orta sahanın yumuşak kalmasının sorumlusu da fatih terim'dir.

  defans hatalar yapmıştır ancak, yenilen 2 gole de baktığınızda bir mantık hatası olduğunu görürsünüz, bunun da tek sebebi defans oyuncuları değildir.
  ... paleface
 9. 9.
  (bkz: servet ve saz arkadaslari)
  1 ... fenasi kerim
 10. 10.
  defansçıların hiç bir suçu yoktur. bütün suç hakan şükür' ündür, dimi güzel kardeşim?

  8 eylul 2007 malta turkiye macinda oynayan türk defans oyuncularıdır.*
  2 -3 ... oumar