bugün

döneminde laugh track'siz ve pembe panjurlu evlerdeki mutlu mesut aileleri konu almayan bir sitcom yokken, malcolm pek cok konuda bilineni kirmak icin yola cikti ve bunu yapti da. cok katmanlı, gerçek karakterlerin bulunduğu hafif karanlık inanılmaz bir sitcomdur. gerek cold openingleri gerek fiziksel komedisi, yeri gelince beyin zorlayıcı psikolojik komedisi insanı her açıdan tatmin eder. birkaç kez bitirdim, bilmem kac kez de oyun oynarken yanda bitmiştir. yine de hala önceden görmediğim ayrıntıları farkediyorum. karakter ve dunya kurgusu o kadar iyi ki. ozellikle stevie ve hal gördüğüm en katmanlı, iyi kurgulanmis karakterlerden.

ufak bir dipnot geçeyim, hal aslında louis'in gölgesinde kalan, daha karaktersiz bir yardimci karakter olarak yazilmis orijinal script'te. bryan cranston bu karakteri %90 kendisi oluşturdu. kendisinden hicbir sey beklenmezken, audition'da o kadar iyi bir performans gostermis ki insanları sandalyelerinden düşürmüş ve karakteri ondan baska birinin oynaması söz konusu bile olmamış sonrasında. bundan dolayı son sezonlarda yazış zayıflamış, dizi karikaturize olma safhasindayken bile hal'ın bomba bölümlerini görebiliyoruz. bryan ayni zamanda birkaç bölümü yönetmiş de olmali yanlis hatirlamiyorsam ve creditlenmemis bir ton emeği var. bu dizi ve ardindan heisenberg karakteri adamın başarısının kesinlikle tesadüf olmadığını gösterdi bana.

malcolm bir yandan da şuanki pc medya furyasına bu işlerin nasıl yapılması gerektiğini göstermiş yapımdir, 20 sene önceden hem de. homoseksuellik, ırkçılık, ableizm gibi sert zor konular insanı baymadan ince ince işlenmiş, toplumun bunlara olan orumcekkafali bakış açısıyla guzelce dalga geçilmiştir. ama bunu yaparken herkesi cinsel kimlikten ibaret gören günümüz pc showlar gibi insanı baymadan, ilkokulda "hepimiz iyi gecinmeliyiz arkadaslar" temali kamu spotu izliyormus gibi hissettirmeden yapar.
bu dizinin bir ilginç yanı ise, sonrasında diziyle ilişiği olmuş çocuk/genclerin pek olayla alakadar olmak istememesi. frankie muniz o donemle ilgili hiçbir sey hatırlamadığıni soyluyor ve oyunculugu bıraktı. reese'i oynayan justin berfield 1 - 2 seyde yer alsa da o da devam etmedi. dewey'i oynayan eric per sullivan ise diziyle bütün bağlarını tamamen koparmış durumda, hicbir roportaja, hicbir etkinlige katılmadı. hatta covid döneminde bir reunition düzenlenmişti bağış toplamak adina, online olarak script okuyacaklardi toplanıp. herkes geldi, eric ona bile gelmedi ve bunun için hicbir sebep sunmadı. geçen senelerde ortaya çıkan,dizinin yazar veya yapımcı (unuttum)larindan birine yoneltilmis cinsel saldiri iddialariyla, en azindan çok guvenli bir calisma ortami olmadığı hissi olustu bende ve bu üzdü. umarim o sekilde degildir diyorum.
2023'te reboot denmiş fakat olmasa daha iyi.

Geç edit: suan disney+'dan izleyebilirsiniz.
Arabian Psycho meme inin döndüğü dizi.
Life is unfair!
Bence gelmiş geçmiş en eğlenceli dizilerden biridir. Ancak hiç bir zaman tüm sezonlarını izleyemedim. Eskiden cnbc-e de ara sıra denk gelirdim o kadar. Geçtiğimiz yıllarda bi izlemeye karar vermiş ancak internetteki dizi sitelerinde bulamamıştım. Sonra diziyi indirmiş bu seferde türkçe altyazı için problem yaşamıştım. Belki giderilmiştir deyip şimdi de araştırmaya başladım. 3. sezonla beraber yine altyazı problemi başladı. Neyse ki bu yıllarda ingilizcem diziyi altyazısız izleyecek kadar ilerlemiş. De türkçeye çevirmişsiniz eyvallah da inanılmaz uyumsuz ya. Dizi introsuz başlıyo , sizin çeviride başta intro var. Peh.
Orta sahanin gobeginde malcolmun oynayacagi defansif taktiktir.

Sol acikta giggs, sag acikta beckham olursa tadindan yenmez.

Ilerde tek forvet, batistuta. Liseliler bilnez.
şiddetle özlenen dizilerdendir..
dizide en çok aklımda kalan 2 şey var.

1.si başroldeki annenin muhteşem oyunculuğu.

2.si de palyaço ile girdikleri kavga. bir kavga bu kadar mı adamı güldürür arkadaş.

http://www.malcolminthemi...-birthday-jane-kaczmarek/
bir bölümü vardı, çok beğenmiştim cnbc-e'de yayınlandığı zamanlarda. yanılmıyorsam malcolm beğendiği bir kızın günlüğünü bulmuştu veya almıştı (aradan zaman çok geçti izleyeli, net hatırlamayabilirim) ve okumaya başlamıştı. günlüğünü okudukça bu kıza giderek hayran olmaya başlamıştı ve ona vurulmuştu hayaller kurarak. yalnız sonra günlüğün o kızın değil, annesinin gençliğinde yazdığı bir günlük olduğunu anlayınca bağırmaya başlamıştı tüm hayalleri yıkılarak. malcolm'un sesi dünya dışına bile çıkmıştı dizide. en beğendiğim bölümdür o bölüm.
çocukluğumun efsane dizisi.
bir kaç gün önce aklıma geldi 7 sezonu indirdim. şuan baştan izliyorum
Aşırı sevimli bir aile dizisidir.
Yanlış hatırlamıyorsam 4 çocuklardı, ortanca olan yani malcolm üstün zekalıydı.
Sarışın vardı en küçukleri dewey, o da hayta bi karakterdi. En büyük abi asker, diğer çocuk it kopuktu.
Anne ve baba da dunyanin en komikli ebeveyniydi.

Cnbc-e nin en güzel dönemlerinde 2005 olabilir, o yillar yayimlanmis epey bi sürmüştür.
efsane diziydi. insan bu tarz dizileri özlemiyor değil.
arasira evde ustu ciplak dolasan anneye sahip dizi. malcolm'un tipi bana acayip benzedigi icin izlemistim bunun bikac bolumunu.
dünyanın en güzel komedi dizilerinden biridir. gülmekten altınıza sıçabilirsiniz. espriler zeka eseridir. izlemeyenler direk izlesin derim.
ingilizce bilmiyorsanız 2. sezon 15. bölümden sonrasını izleyemediğiniz; çünkü altyazılarının olmadığı, müthiş bir amerikan komedi dizisi.
dizinin adıyla ilgili birkaç açıklama yapmak gerekir.

malcolm in the middle , ortadaki malcolm, ya da ortanca çocuk malcolm demek değil.

olayların malcolm'un etrafında geliştiğini anlatıyor aslında isim. the center is malcolm gibi yani.

bu gereksiz bilgiden sonra soundtrack ile veda etmek kulağıma hoş geldi bak:

(bkz: you re not the boss of me now)

(bkz: and you are not so big)
internette bütün yabancı dizilerin bölümleri izlenebilirken, bu dizinin türkçe altyazılı bölümlerine henüz rastlayamadım, bu konuda herhangi bir bilgisiolan varsa ve yardım ederse iyi olur.
izlediğim en kaliteli komedi dizisi. sesli güldürür. kardeşi olan insanlar daha bir güler tanıdıktır epey.
çok süper olmasa da bir şekilde kendini izlettirmiş olan dizi.
candır o dizi.
kahkalar attırır bu dizi.
seviyoruz seni deliler gibi.
sen çok yaşa emi küçük dewey.
gece ev ahalisi uyanmasın diye sessizce gülmeyi öğreten dizi. muhteşem.
psikolojimi bozan dizidir. dizideki karakterler beni bitiriyordu harbiden. güzel miydi güzeldi ama türkiyede pek izleyici kitlesi yoktur.
harika bir dizidir. her karakteri insanı güldürür. ama favorim reese dir.*
cnbc-e'de sünger bob'un peşinden yayınlanan dizi *.
uzun bir seri olmasına karşı cıvıtmayan nadir bir dizi. mükemmel komedi (reese).
cok gec kesfettigim, reese karakteri ile beni gülmekten yardiran dizi. bu adam bi b*k beceremez, ama yemek yapmakta üstüne yoktur. sonunda bir okula hademe olur, neden asci olmadigini hala merak etmekteyim. sözlükte reese basligi aradim, ama bu aile'nin soyadi 7 sezon boyunca bir defa bile telaffuz edilmedigi icin bulamadim.