1. 1.
  recep tayyip erdoğan açıklaması.

  "15 Temmuz asla sıradan bir darbe girişimi değildir. 15 Temmuz, bu topraklarda yaşadığımız, asırlar boyunca verdiğimiz varlık yokluk mücadeleleri zincirinin en son halkasıdır. Arkasında çok büyük hesapların olduğu, gerçekleştiğinde tarihi bir kırılma noktasıdır. Malazgirt'te ne olmuşsa 15 Temmuz'da o olmuştur. Çanakkale'de istiklal harbinde ne olmuşsa 15 Temmuz'da o olmuştur. Terörle mücadelede ne olmuşsa 15 Temmuz'da o olmuştur. "

  malazgirt meydan muharebesi: Malazgirt Meydan Muharebesi, 26 Ağustos 1071 tarihinde, Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan ile Bizans imparatoru IV. Romen Diyojen arasında gerçekleşen muharebedir. Alp Arslan'ın zaferi ile sonuçlanan Malazgirt Muharebesi, "Türklere Anadolu'nun kapılarında kesin zafer sağlayan son muharebe" olarak bilinir.

  istiklal Harbi: I. Dünya Savaşı'ndan yenik çıkan Osmanlı imparatorluğu'nun itilaf Devletleri'nce işgali sonucunda Mîsâk-ı Millî sınırları içinde ülke bütünlüğünü korumak için batıda itilaf Devletleri'nin harekete geçirdikleri Yunan ordusuna, güneyde Fransız ordusuna, doğuda yeni Kafkas devletlerinden Ermenistan'ın kuvvetlerine ve itilaf güçlerine yaranarak tahtını korumayı amaçlayan padişahın taraftarlarına karşı 1919-1922 yılları arasında girişilen çok cepheli siyasi ve askerî mücadeledir. bu savaşta binlerce şehit verildi vatanı korumak için.

  Abi 15 temmuz bir hoca ve müritlerinin devlet içine sızması ile yapılmaya çalışılan bir darbe kalkışması. bu kadar büyük muharebelerle, mücadelelerle kıyaslanması söz konusu bile olamaz. abartmak gerçekten iyi değil.

  https://www.trthaber.com/...da-o-olmustur-501826.html
  6 -4 ... dertler derya olmus
 2. 2.
  yine bir sözlük trolü başlık açtı zannetmiştim.

  yine yanıldım.
  3 ... garavel ustaa
 3. 3.
  Malazgirt te ne olduğunu bilmeyen tarih engelli bireyin tezi olmalı dedim. Meğersem engel tarih bilgisinde değil kendindeymiş.
  4 ... portatif
 4. 4.
  kendi adına doğru söylemiş. lan adam neredeyse tüm akçeli işleri eski kötü ortağına ya da başka birine kaptıracaktı.
  ... narcomedian
 5. 5.
  biz 29 ekim den başka bir şey bilmeyiz.

  birde 15 temmuz

  sümbül ağa ve kolpacıları zaferi var tabi.
  ... lord of the pilihoz
 6. 6.
  Öyle söyleyecek ki büyük bir iş başardığı aalgısını millete empoze etsin ve o cahiller oy toplasın.
  2 ... metenin torunu
 7. 7.
  yanlış bir tespittir. aynı olmaları için şöyle olması gerekli ; sultan alparslan romen diyojeni alıp veziri falan yapıyor. aldığı tüm kararlarda ona danışıyor hatta ondan icazet almadan karar bile veremiyor. kendi askerlerine ve halkına sırt çevirip romen diyojene elindeki tüm imkanları yağdırıyor. hatta kendi askerleri diyojen için "sultanım ne yapıyorsunuz bakın başımıza iş alacağız" dediklerinde "hadi oradan pis dinsizler" diyerek kovalıyor. sonra romen diyojen tüm gücü ele geçirince türkleri anadoludan atmaya çalışıyor. sultan alparslan da o düne kadar "hadi oradan" dediği askerleri ve vatandaşları ile romen diyojeni sahaya gömüyor.

  yani hikaye böyle olsa aynısı olurdu ama böyle değil çok şükür. sultan alparslan gelmiş kendisinden kat be kat fazla olan bizanslıları malazgirt ovasına gömmüş. diğeri farklı bir hikaye. diğerinden ne kadar zorlarsan zorla kahramanlık çıkartamaz. çıkartamaz diyorum bak sokaklara inenlere zerrece lafım yok onlar gerçek malazgirt zaferindeki temiz, saf türk askerleri.
  3 -2 ... mel mel bakan gibson
 8. 8.
  Yok oğlum ya yöneticilerin beslediği it sürüsü azdı ve cumhuriyet ve millete saldırdı durum bu.

  Ve bu yöneticiler sorumluluğu almadı halkı sen aslansın kaplansın diye uyutmaya çalışıyor.

  Şüphesiz düşünenler için ibret vardır.
  7 ... karton toplayan cocuk
 9. 9.
  Ülke 10 yıl geriye giderdi olsa gerçi şu an 20 sene gerideyiz.
  -1 ... elcevap
 10. 10.
  Abart abart.

  Tamam darbeye karşıyız da Kendi iç savaşınıza da destan demeseydiniz bari.
  -1 ... yani herhalde sanirim galiba