bugün

https://m.youtube.com/watch?v=qyczHCg2zhw

kalt tarafından açıklanmış özelliktir.

--spoiler--
hepsinin malatyalı olmasıdır
--spoiler--
plakalarının 44 olmasıdır. hiç kimse birbirine benzemez ki..
samimi olmaları.

not: malatyalı değilim.
sıcakkanlı, samimi olmaları.
güvenilir olmaları.

geneli tabi, hepsi diyemeyiz.

edit: vede kafa dengi oluşları. veya ben malatyalılar ile iyi anlaşıyorum, bilemedim.
Malatyalı olmaları.
kalitesiz, ön yargılı, duygusuz olmaları ve birey olamama problemi malatyalılarda ortaktır.

edit: sanırsam malatyalılar eksilemiş. kaltın videosunda bunlar belirtilmiş. bağıra bağıra söyleyememiş tabi.

not: sadece birey olamama özelliğiyle bu ortaklıkta payı olan güzeller güzeli malatyalı bir sevgilim var.

31.01.2017 edit2: artık yok.

28.08.2017 edit3: rebound
malatyalıyım derken gururlanmalarıdır . kapılarını çaldığınızda sizi hiç tanımasalar bile içeri alıp karnınızı bi güzel doyurabilecek ev sahipleri olmalarıdır .
Bir Malatyalı olarak burada ağırlıklı olarak çok güzel şeyler yazılmış olması fazlasıyla hoşuma gitti açıkçası.

Elbette genelleme yapmak doğru değil. illa bir şey söylemek gerekirse ben şunu söyleyeyim malatyalilar da lokal milliyetçilik denen hadise trabzonlulardan bile daha öte durumda.

Biz lisede aynı sınıfta 3 malatyalı idik. Bütün sınıf Malatyaspor ilk 11 ini ezbere sayacak hale gelmişti 1 ay içinde. Ankara nın plaka kodunu bilmeyen tipler Malatya nın plaka kodunun 44 olduğunu öğrenmişti.

Milletin 44 ten midesi bulanmıştı artık. Bence yapılabilecek en tutarlı genelleme bu olabilir. Malatyalilar Malatya kelimesini bile fırsat bulduğu her yere sokuşturma manyağı tiplerdir.
kayısı severler.
Her evde bir şehidin hatırasıyla yaşamaları.

Gündüzbeyce namlı yiğit beydağınca bey oğul.
Gazi Battal ülkesinin kara yigit balası.
Devlet oğul, mürvet oğul, fidan oğul, toy oğul.
Anam dedin, babam dedin, atam dedin bayrağa.
Hem al bayrak oldun işte hem bayrakta al oğul.
Bağrındaki kurşunlarla çık peygamber katına.
Ol mübarek avucun içine birer birer say oğul.

Malatya asırlardır şehit veriyor.
memleketten kayısı kurusu getirirler ye ye sıçmanı kolaylaştirir derler.
1- mallarla aralarında fark olmaması.

(bkz: mal mısın malatyalı mısın)

2- kaypak, ciğersiz olmaları.

(bkz: kofik)
(bkz: malatya malatya kofik malatya)
Okurken farkettim bayağı bayağı bizi sevmiyorsunuz. (bkz: naptı size bu malatyalılar)
Darendeli misiniz diye bir soruyla mutlaka karşılaşmış olmaları. (bkz: evlat olsa sevilmez)
best song ever.
http://www.youtube.com/watch?v=qyczHCg2zhw
Malatyalı olmaları.
hepsinin malatyada doğmaları.
Kendilerini üstün sanmalarından başka bir şey gelmedi aklıma.
lambada müziğine bayılmalari. bir de bana kayısı getirmeleri.
12 Yıllık MEB hayatım boyunca en iyi arkadaşlarım ve bana samimi davranan çoğu kişi Malatyalıydı. Ha ama hiç bunların memleketinden kayısı getirdiğini görmedim.
Malatyalı olmaları.
kır kültürüne sahip şeyler olması .
çoğunun esmer tenli ve kro olması.

kaba saba konuşmaya sahip olmaları.

biraz da kokuyor olmaları.
sıcakkanlı olmaları. kadınları ise sinsidir uzak durmak gerekir.
tekstilci olmaları.