bugün

malatya, malatya bulunmaz eşin, çalmaya başladığında (benim gibi hayatında hiç malatyaya gitmemiş bir malatyalı bile olsalar) hemen ayağa kalkıp, başlarlar halaya.
Siyaset konusunda ön plana çıkmış insanlardır.
(bkz: ismet inönü Turgut Özal).
Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür kayısı ise her yere götürebilir.
Eğer parmağımla Malatya'yi gösterirsem aptallar parmagima akillilar ise Malatya'ya bakar.
Malatya'da geçen her 7 gün dünyada geçen 1 haftaya eşittir.
Son kayısı ağacı kesildiğinde, Son nehir kuruduğunda, Son kuru kayısı yenildiğinde, Son Malatyalı öldüğünde, ancak o zaman Malatyalıların önemini anlayacaksınız.
Malatyalı olmak zordur çünkü tüm dünya ile savaşırsın, Malatyalı olmamak daha zordur çünkü Malatyalılar ile savaşırsan.
Türkiyede en yüksek diyabet oranına sahip şehirmiş, neden acaba fazla kayısı tüketmekten mi ki ?
Darendeli komşusu olan bir kimse olarak diyebilirim ki darendeliler neşeli ortamsever ve çevresi geniş insanlardır.
Darendeli olanları neşelidirler.
Adanasporumuzun kardeş takımı Malatyaspordur. MalatyAdana .
ahmet kaya?
hazır giyim sektörünü önce hamallıktan sonra iş adamlığıyla sırtlamış şehir.
en meşhurları mehmet ali ağca ile ahmet kaya olan güruh.

ismet dümbüğünü ise hiç söylemeyeyim

zira o herifin adını duyduğum an sinirlerim zıplıyor.

bunlardan ne kadar tanıdımsa, aynı rizeliler gibiydi

götü ayrı, başı ayrı oynayan.
Kimlikte yazdığı için aralarında sayıldığım kişiler. Tanıştığım insanları genellikle sessiz sakin, içten şerefsizdir.
Genelde ticaret yaparlar.
iki cumhurbaşkanı malatyalıdır.
Malatyalıyım, herkesi eksilemişsiniz üzüldüm buna...
oralıyım baba tarafından. şimdi efendim malatyalılar şöyle özeldir böyle özeldir teferruatına girmeye gerek yok. herkesin memleketi kendine özeldir. fakat malatyalı insanlar çok sıcaktırlar ve insana kendisini özel hissettirirler buna ciddi anlamda özen gösterirler. içten, duygusal ve esprili insanlardır.
kürttür.
Ah le malatya vah le malatya.
Şen olasan şen ol le malatya.

Canım memleketim.
Kusursuz bir topluluk. Nazar değmemesi için daha başka bir şey demeyeceğim. Ku sur suz.
(bkz: kofik)
kayısı gibi tadlu insanlar.
Bu mevkilerden adam çıkmadığı doğrudur bkz kadınlar ili.
adamın hammaddesi olan şehirdir malatya ateistim ama kutsal bir şehir olacak olsa o malatya olurdu. lan harbiden acayip mikro milliyetçiyizdir ama haksız mıyız be kardeş maaaalatya maaaalatya bulunmaz eşin.....
adamın hammaddesi olan insanlar.
https://youtu.be/qyczHCg2zhw
Sertaç şarkılarını çok severler.
Bir malatyalıyi mutlu etmek istiyosaniz ona serdar Ortaç cd si hediye edin.
ismet inönü ve mehmet ali ağcayı çıkarmıştır.
adamdırlar, kayısıyı çok severler, bir çok ünlü malatyanın bağrında kopmuştur.