bugün

Aldım say.
Ev baya ucuz.
Ülkedeki refahın Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar ulaşmasıdır evet cehape döneminde Malatya’daki evlerin pek çoğu kerpiç veya tezekle sıvanmış evlerdi.

Evet, nerdeeen nereyee.
Kusucam.
keriz ayıklama ilanıdır.

150.000'liralık lüks eşyayı gecekonduya koysak orası da lüksün tanımını yeniden yazdırır.
Evi alınca yeni gelin oluyorsunuz anında.
Malatya kutsal topraklar.
günümüzdeki çoğu gecekondudan bozma daireye bakarak birde fiyatı ile iyi dediğim daire yanlız malatya piyasasını bilmiyorum. ama normal daireye ısık havuzu yapıp duvarları duvar kağıdı felan balkonlara korkuluk olarak cam takıp fransız balkon saçmalığıyla utanmadan süper lüks yazan kurnaz müteahhite göre bence iyi. adam daire satıyor lüks diye kapalı otoparkı yok spor salonu, tenis kortu halı saha, basket voleybol yeri açık kapalı yüzme havuzu, 7/24 güvenlik resepsiyon kat görevlisi çocuk oyun alanı kamelya süs havuzu vb olmalı kime göre lüks.
Kayisi gibi masallah.
neticede; yenilecek bir tabak yemektir, altın tabakta da olsa tahta tabakta da olsa, birdir.
Kesin sahibi Akplidir allah bağışlasın.
iç Tasarımı çok göz yoruyor.
köşe koltuk takımı olan bir eve lüks demeyin, allah çarpar.
Neticede o evden çıkılıp mezara gidilmeyecekmi?
Artık pek çok şehirde hemen hemen Her yer böyle villalarla doldu. Hayır anlamadığım şu: o mahallenizin bilmem nesi diye reklamlarda habire gösterilen klasik bizim mahalle tipi örnekleri nereye ait? Yok mahallenin bakkalı yok kasabı yok manavı v.s. esnafı ve diğerleri filan, yokki artık öyle nostaljik mekanlar. Son kalanlar da kentsel dönüşümler sayesinde yok oldu gitti..
amcik seklindeki kayisi benzeri atm'den sonra acikcasi ben daha sacma bir sey bekliyordum. ama bence ici cok hos olmus gercekten. aydinlatmalarla biraz oynanirsa cok seksi bir ev cikar buradan.
Eşyalar dahil değildir.
içine bakmayın lan.
225 m2 4+1 daire.
istanbulda milyondan aşağı alamazsınız.

gayet de alınır.
malatya şurdan 3 saat.
ama gidilmez tabii.

bizim buralarda fiyatlar hep böyledir zaten.
sadece balkonumuz 60-70 m2.
keyfimize düşkünüz. bizim ev orta hallidir mesela, 200 m2, 4+1.
yani anadoluda büyük evde rahat yaşarsınız.
coğrafya müsaade ettiğinden evin önünde kamelyaları, parkları, havuzu, çocuk oyun alanları.
bu yüzden seviyorum ben böyle şehirleri.
Malatya ulan bu Malatya
Irkçılığın yobazligin ampulculugun
Ana vatanı
Milyonlar ca reyiz sevdalısı
Konya ve rize den sonra
En dandik yer
iti bağlasan durmaz
Üzerine para verirlerse belki düşünürüm
O da belki.