bugün

henüz çocuktur.
en iyisini yapıyordur. makyaj ortamına göre yapılmalıdır.
doğaldır,. hafif bi fondöten, bide ruj tamamdır. idealdir.
ya doğal bir güzelliği vardır, ya da makyajla bile kurtarılamayacağını biliyordur.
üşeniyordur.*
Daha çok gençtir yüzünün çocuksu masumiyetini yok edip kadın gibi gözükme çabası yoktur.
Sonuna kadar desteklenen türk kızıdır. Alıştırmayın milleti yapmacıklığa. Sonra sabah uyanınca karısının makyajsız sıfatını görüp fıttıran adamlarla doluyor sokaklar.
benim dir. ayrica "ala ala kezban diyen cikmadi" diye dusuncelere daliyordur.
makyaj yapmayan herhangi bir ülke kızından farkı yoktur. canı istemez, sevmez, alerjisi vardır vs.vs. bir bu kaldı sınıflandırmadığınız.
En iyisini yapıyordur. Ne lan bu hep makyaj falan. Herkes olduğu gibi gözüksün amk. Neysen o ol bitsin, gitsin işte.
Sabah uyandığınızda görüntüsü değişmeyecektir.
bu sıcak havalarda çamur gibi bi suratla dolaşmayan kızdır. ayy rimelim aktı rujum şeyoldu gibi triplere girmez. rahattır temizdir öpülesidir.
üşengeçtir. bi okula gidicem diye makyaj yapmayı gereksiz görüyordur. yüzünü yıkayıp kremini sürmek neyine yetmesindir ki?

ev arkadaşımla benim de girdiğim kategori. doğaldan güzel olsak da olmasak da yolumuz bu !
cocuk degildir, useniyor da degildir sadece kendine yakistirmaz, dogalligi sever.
normal bir kızdır işte. Söylendigi gibi çok güzel olmasıyla güzelligine güvenmesiyle ilgisi de yoktur. ilgi duymamıştır. Nasıl yapılacagını bilmiyordur. Gerektigi zaman bir kalem ve hafif bir ruj yeterli olacaktır. Zaten makyaj da bu olmalı bence. Bir insanı tamamen farklı biriymiş gibi gösteren maske degildir.
hasta mısın? sorusuna maruz kalabilecek kızdır.

bir keresinde hergün ofise makyajlı gelen dünya güzeli bir stajyer birgün gözüme soluk gözüktü, sanki bir şeyi vardı.

- hasta mısın?
- yoo
- hmm biraz soluk gözüktün de.
- makyaj yapmadım (kız hafiften bozulur)
- hee (içten içe yarılış)
sevgilisine sarıldığın da onun tişörtünü rimeliyle fondöteniyle falan kirletmez.
(bkz: makyaj yapamayan türk kızı)
Olması gerekendir. Hayır bu kızın kocası vardır. Başka kime süsleniyodur bu kız. Evde geziyosa gezsindir.
yüzünü yıkamadan uyuyup kalmayı dert etmez. çünkü zaten temizdir yüzü.
Kezban değildir. Ya makyaj yapmayı bilmiyordur ya da ailesi izin vermiyordur. Asıl sorun makyajı abartanlardır.
Bir yere çıkarken insanları beklemekten, bekletmekten nefret eden türk kızıdır. Sırf bu yüzden makyajı bıraktım ben. Seksen iki saat makyaj mı yapılır lan, ayıp.
yüzümde on ton fondöten olacağına makyaj yapmam diyordur.
makyaj yapmayan ingiliz kızından ya da makyaj yapmayan yunan kızından çok da farklı değildir. Makyaj yapmayan kız işte.
zaten güzel olan türk kızı dır. sade ve doğal güzellik; bir boya küpünden kat kat üstündür..