bugün

dogallığı kendilerine felsefe olarak edinmiş, belki de içerisindeki kimyasal bileşiklerin ileriki yıllarda yüzlerinde meydana getirecekleri tahribattan haberdar olan kadınlardır.
(bkz: natural woman)
harbiden güzel ve kendine güvenen kadın..
naturelliği kendisine düstur edinmiş erkeklerin hoşlandığı kadın tipi..
nerede o eski al yanaklı hatunlar diye iç geçirirken bir anda karşına çıkıp ahanda buldum dedirten her hatun bu kategoriye girer.
Cildi büyük olasılıkla güzel ve güzel kalacak kadındır..
makyaj malzemeleri alacak parası olmayan kadın olma olasılığıda var...
muhtemelen sevgilisinin "makyaj yap" uyarılarını dikkate almayan kadınlardır.
makyajın yakışmadığı kadınlar da olabilir..
doğal kadındır,bence en güzelidir. yapsa bile çok az makyaj yapmalıdır.
night elf ruhlu dişiler. 20 yıl önce makyaj yapmış kadınların bugünkü hallerini görüp olayı anlamış olan kadınlardır bunlar çoğunlukla.
yalanası hatun kişiler.
(bkz: güzel kadın)
kendine güvenen kadın. neysem oyum diyen harbi kadındır ayrıca. * * *
makyaj yapacak suratı yoktur, makyaj yapmak da surat ister..
(bkz: suratsız) *
doğal haliyle görünmeyi seven ve doğallığıyla insanı rahatsız etmeyen kadınlardır. *
makyajlıyken kendini kirli hisseden kadın.*
(bkz: aa bu ben miyim)
varlığı tartışılan hÂtun türü. nesillerinin tükendiği yönünde söylentiler vardır.
güzelliğini maskelerin ardına saklamayan kadınlardır.
bulunduğu takdirde kolundan tutulup, evlendirme dairesine götürülesi ve yıldırım nikahı kıyılası bayan gürühudur.
(bkz: doğru yapmak)
(bkz: ben güzele güzel demem doğal olmayınca) düsturunu benimsemiş kadınlar.
zaten güzel olan kadındır ve o da bunu biliyordur. öyle ki makyaja gerek bile duymuyor.
sade ama özenilmiş giyim, temiz bakımlı cilt, şekil verilmiş düzgün saçların kendisini yeterince güzel kıldığının farkında yüzüne ekstradan boya sürmesinin gereksiz olduğu kanısındaki kadındır.
götlerine güvenen kadınlardır. (mecazi anlamda)
güncel Önemli Başlıklar