bugün

kadınları yakinen ilgilendiren ve kozmetik güzeli olmalarını sağlamadaki dikkat edilecek hususlardır.

hiç makyaj yapmamaktır. varsa böyle kızlar beri gelsin.
kaş yapıyorum derken göz Çıkarmamaktır. evet.
Eyeliner larınızı kulaklarınıza kadar çekmeyin.
Öncesinde pudra sürmeyi unutmayın.
eyeliner çekeceğim diye türkiye gürcistan sınırını çizmeyin.
eyeliner ı sağa sola taşırmadan çekin.
pudra sürecekseniz önce krem kullanın.
ayrıca pudrayı çok kullanmayın, ve iyice yüzünüze yedirin.
dışarıdan un bulaşmış gibi görünmesin.
lütfen yıkadığınızda başkası olmayacak kadar makyaj yapın. hayır o degil aynı kategoride olmamıza rağmen dengeyi çok acayip bozuyorsunuz. ayıp. yapmayın bunu.
Varos tonlar kullanmayın.olabildigince yumuşak tonlar.
Günlük kullanimda kırmızı Ruj seçmeyin.
eyeliner her kadına yakismayabilir olmuyorsa zorlamayin.
Kaliteli fondoten tercihi yüzünüzde herhangi birsey yokmuş hissi yaratır. Sıkıntılı ciltlerde cildin hava alması gerekir,sivilceli suratlariniza makyaj yapmayın.
göz altı kapaticilari kurtaricidir,beyaz yerine kendi cilt tonunuzda tercih edin ki bu kapatıcı da jel olan ürünlerden olsun.

işin özü her kadına makyaj yakışmaz olabildiğince az yapın doğal görünün ve geç yaslanin.
en önemlisi abartmamak, makyajı tadında bırakmak. sonra boyalı eşeğe dönenlerden olmayın.
kişiden kişiye göre değişir. makyaj yaparken dikkat ettiğim hususlar şunlardır:
makyaj yaparken demir eksikliği hastalığından kaynaklanan morluklardan dolayı mutlaka gözlerimin çevresine ten rengime uygun kapatıcı sürerim. göz çevresi için artdeco ile loreal`in kapatıcılarını tavsiye ederim. artdeco isimli kozmetik firmasının ürünlerini sadece boyner mağazalarında bulabilirsiniz.
günlük makyaj yaparken fondöten yerine bb ya da cc krem kullanırım. avonun ten rengime uygun olan bb kremini kullanıyorum. yüzümde kötü durmadığı için memnunum avonun bb kreminden. fondötenin ten rengine uygun olması çok önemli. ten renginizden açık ya da koyu renk fondöten sürerseniz rezil olursunuz.
açık tenli olan kadınlar makyaj yaparken pembe allık yerine şeftali tonlarında allık kullanmalı. açık tenli olduğum için pembe allık yüzümde kötü duruyor. bu yüzden allık süreceğim zaman şeftali tonlarında olanı tercih ediyorum.
günlük makyaj yaparken genellikle far sürmem. farı daha çok gece makyajı için tercih ederim. far sürmek bana günlük makyaj için fazla abartılı geliyor.
gözlerim biraz büyük, göz kapaklarım dışarıda. gözlerimin daha güzel görünmesi için likit eyelinerı tercih ederim. göz kapakları dışarıda olan kadınlara eyeliner yakışıyor. flormar ile lorealin likit eyeliner`larını tavsiye ederim.
kirpikleri kısa olan kadınlar kirpikleri uzatan ve hacim veren rimelleri tercih etmeli. loreal ile maybelline rimel konusunda uzmandır. avon`un big daring isimli rimeli de iyidir.
genellikle saten rujları tercih ederim. mat rujlardan nefret ederim. ruj ve dudak parlatıcısı olarak genellikle şeker pembesi, koyu pembe, kırmızı, şeftali tonlarını tercih ediyorum. süreceğim rujun giydiğim kıyafetle uyumlu olması benim için önemlidir.
bunların dışında kullanılacak makyaj malzemelerinin cilt tipine uygun olması önemlidir.
abartmamak.
eyeliner açık renk ruj bide hafif allık yeterli. kasmayın
sırf moda diye yuzunuze yakısmayan seyler yapmayın. yuzunuzu, cildinizi tanıyın.
Makyaj yaparken dikkat edilecek hususlar. Evet. Burdaki soylenenlere fazla itibar etmeyin kendinizi nasil iyi ve guzel hissediyorsaniz oyle makyaj yapin. istediginiz kadar pudra fondoten surebilirsiniz. Bb crem de surebilirsiniz ya da hicbir sey surmeyebilirsiniz. Kimsenin sizi elestirme hakki asla olamaz. Herkes ozgurdur. Makyajinizi da bakiminizi da ozgurce yapabilirsiniz.
Fondoten in uzerine pudra vamur gibi olabiliyor. Ya da ben yapamiyorum.
Yapmamak.
Baştan çizmemek, sadece üzerinden geçmek.
makyajı abartılı yapıp bülent ersoya dönmemek.
abartmamak.
ha ben abartmıyor muyum hic, evet abarttigim dönemler olmuş ama fotoğraflarda şurda burda o halime denk geldigimde kendime sövüyorum şu surata bak diye. fazla itici ve gereksiz. lütfen abartmayalım abartanları uyaralım.
Goz farini dagitin kalip gibi durmasin.
Ten renginizden acik ya da koyu fondoten surecekseniz boynunuzu unutmayin.
Eyeliner cekecekseniz allah katina cikarmayin ve goz kapaginizi kaplayacak sekilde kalin cekmeyin.
Rujunuzu ten renginize ve sac renginize gore secin.

Ne bileyim ulan gozunuze hitap etmeyen makyaji yapmayin iste.

t: makyajla ilgili minik uyarilar.
Gelinin simli kız kardeşine dönüşmemek.