bugün

yaparken inanılmaz eğlenceli olan "dur azcık da allık, biraz daha mı far sürsem" dedirte dedirte adeta olmadan yaşayamayacak hale getiren makyajın, temizlemesi inanılmaz zor. temizleme mendilleriyle silsen silsen göze yazık. neden daha kolay çıkan ama yine de kalıcı maskaralar üretilmiyor mesela. *
o boyaları suratında unutup uyuduktan sonra sabah yüzünü yıkayıp beyaz havluya silerek temizlenir... ardından beyaz havludaki renk değişimini gören anne tarafından evde kovalanmayı gerektiren bir olgudur makyaj temizlemek.
zalimi de mazlumuda ayni kisi olan olay.
bu eziyetin giderilmesi için isviçreli bilimadamları acilen bir çare bulmalıdırlar. hem yakın akrabaları norveçli bilimadamları el kremi yapıyor bunlar da kolay temizlenen makyaj malzemeleri ne biliyim göz yakmayan ıslak mendil yapsınlar.
"bitsin bu zulum, yeter gayri dursun bu akan boyalar!" seklinde hoykurmek suretiyle sozlukte ki ezilen, makyaj magduru hanimefendilere destek olunmasini gerektiren sessiz cigliktir.

(bkz: entry i baglayamamak)
dikkat ve emek ister.
yoksa makyaj yerine gözünüz çıkabilir. göz dedim, zira en zor kısım o bölgedir.
kolay mı o kirpikleri rimelden arındırmak.
(bkz: bütün kızlar toplandık)
her aksam yatma saatine kadar ertelenip,zaman zaman da "bu aksam da rimeller gözümde kalsa heralde 1 gecede kirpiklerim dökülmez" deyip hiç kasılmayan,sabahleyin yanaklara inen rimelleri temizlemek için çekilen zulumdür.
eğer profesyonel bir palyaço değilse hiçbir erkek için asla dert edilmeyecek olan hede.
(bkz: bayburt bayburt olalı böyle zulüm görmedi)
%90'ını kirpikleri döke döke maskara temizlemenin oluşturduğu işkence çeşidi.
kuru ciltliler krem bazlı temizleyici, yağlı ciltliler de jel bazlı ürünleri kullanmalı. normal ciltler de mevsimsel değişimleri göz önünde bulundurarak ürün kullanmalı. makyaj silme işleminden sonra göz kremi sürüyorsanız yüz temizleme ürünüyle göz silebilirsiniz. ancak göz kremine henüz başlamadıysanız göz silme ve yüz silme ürününüz farklı olsun. gül suyu ve soda ile tonik ihtiyacınızı giderebilirsiniz. siyah nokta sıkmayın. peeling'le ilgili mitlere inanmayın, ayda bir peeling yapmak yeterli. yoğurt ve toz şekerle evde doğal ve %100 sonuç veren peeling karışımları deneyin.
uykuluyken zordur ancak zulüm değildir. bir ritüeldir kadın için; kadının gerçek bakışlarıyla yüzleşmesidir.
makyajınızı temizlemeden yattığınızda sabah yastığınızdaki allık ve rimel ikilisini gören anne kişisi tarafından "kız olucaksın kız şu hale bak" cümlelerini duyma garantisi verebileceğim hede.
çok makyaj yapmayan kadınlar için acıbadem kremi ile üstesinden gelinebilecek zulümdür. sonra da biberiye yağı ve tonik. sonra nemlendirmesi ve gece yapılandırması için bepanthene.
tiner dolu bir leğene kafa sokularak hızlı yapılabilir. bu nedenle zulüm demek yanlış olur.
bu ürünler cilt tipine göre kullanılmalıdır. jel yağlı ciltlere, süt kuru ve normal ciltlere kullanılır.
erkeklerin pek hissetmedigi zulumdur. zira onlarin* boyle bir derdi yoktur*. kadin, gece uyumak icin bu zulmu cekerken erkek bunye coktan yataga gomulmus, kapladigi yeri bi guzel isitmis, done done, kasina kasina uyumaya baslamistir bile. haaa ama sevdicegi makyaj temizleme zulmu altinda ezilirken ici rahat etmeyen erkek yok mudur?, ici rahat etmeyip de sicacik yatagindan kalkip sevdicegine yardim elini uzatan erkek yok mudur?, hic birsey yapamasa bile sevdicegin isi bitene kadar uyumayip onu bekleyen erkek yok mudur?... elbette yoktur.**
yüzü sabunla yıkayarak 2 dakikada kurtunulan zulüm. cildi germeye çekiştirmeye sündürmeye gerek kalmaz.
eğer sürme çekildiyse ve tamamen kurtulunmak isteniyorsa; önce bol temizleme sütüyle silinip salatalık özlü sabunla yıkanmalıdır. zulme gerek kalmayacaktır.
en güzeli ya bir makyaj temizleme mendılıyle ya da yüzü yıkıayıp hafif bir nemlendirici ile sona erdirilecek mesele.
doğal güzelliğine güvenemeyen bayanların çektiği zülümdür.
kişi yatmadan önce yüzünü yıkayarak hem kendine işkence eder hem de tüm mahmurluğunu tüm mayışmışlığın o güzel tadını ortadan kaldırır.
Gerçekten başlı başlına bir zulüm. Peki neden silmek için makyaj yapıyoruz onu hiç bilmiyorum.

TEN makyajı yapmasam dahi göz makyajı yapıp onu çıkarmaya çalışmak da işkence. Kışın -15 inde bile ter damlacıklarıyla dolabilen sevgili cildim bana sadece nemlendirici ve güneş kremi kullanma hakkı veriyor.

Göz makyajı konusuna başladıktan sonra ise hemen ardından akşamına çıkarma işi devreye giriyor. Bu konuda o "hiç göz yakmaz!" Denilen bebek şampuanlarından bile tokat yiyince insan üzülüyor.

Aç parantez (bkz: dalin) hariç. Çünkü tatlı dalin. Johnson's baby ne kadar gözümü yakıyorsa dalinciğim o kadar yakmıyor. Üşengeçlik durumlarında, ya da evde kalmayacağım belli olup sırt çantamı hazırladığımda hemen can kurtaran moduna bürünür. Ayrıca zor zamanlarda yüz temizleyici ve şampuan işlevi de görüyor.

Sonra şişelerce bitirdiğim bebak acı badem sütü de aynı şekilde iyi gelir.

Son zamanlarda çıkan micellar sulardan ise iğrenmiş durumdayım, kirpik dökme canavarı olarak bakıyorum ki aynı zamanda makyajı da tam manasıyla çıkarmıyor. Makyaj temizleyecekken ben gözümde bir tane nokta dahi rimel kalıntısı istemem, takıntılıyım! Ufak toz tanesi kaçtığında kıpkırmıZI olan gözüm onunla iki saat temizlemeye uğraşınca beş saat ağlamışım gibi yanıyor, kızarıyor. Yağının da daha su bitmeden ortadan yok olmasından bahsetmedim.

Tabi en güzel keşfim, stok elemanım diadermine yüz temizleme jeli oldu. Hali hazırda dört kere bitirmiş olsam da stok yapıyorum. Neredeyse Issız adaya düşse yanına alacağı şeylerden biri gül suyu olacak biri için yadırganamayacak davranış. Çünkü başımın belası (bkz: hassas cilt) her daim yanaklarım tokat yemiş, ya da ne bileyim güneşte fazlaca kalmış gibi kızarık olduğundan gül suyu demirbaşım oldu, kaçış yok.
görsel

Asdgjk.
güncel Önemli Başlıklar