1. 1.
    yirminci yuzyıla damgasını vuran sanayi devrimi simgesi, temel muhendislik dalı.
    11 -1 ... vernon sullivan
  2. 2.
    iki ana mühendislik dalı olan elektronik ve makineden birini teşkil eder.Elektronikten önce dünyanın tek efendisi iken git gide yerini elektroniğe bırakmaktadır.
    8 -4 ... trda
  3. 3.
    tercih edilmeden önce çok düşünülmesi gereken bölüm;statik,dinamik,mukavemet gibi ağır dersleri olan bölüm.
    2 -1 ... butters
  4. 4.
    mühendisliklerin en karizmatik olanı.
    (bkz: itü) ya da (bkz: odtü) ise daha da karizmatik olanı.
    6 -3 ... seffafbukalemun
  5. 5.
    bitirenlere evdeki bilimum aletin tamir ettirilmeye çalışıldığı, ardından da "ne biçim mühendissin, seni boşuna mı okuttuk?" denilen bölüm.
    18 ... koko
  6. 6.
    -bizim oğlan makina möhendisliği okuyor.
    -hasan emmi ne olacak sizin oğlan mektebi bitirince?
    -bilmiyorum ama möhendis olacak işte.hemi de makina mühendisi.
    -ne iş yapar ki makina möhendisleri?
    -valla ben işin detayını bilmem.herhalde gelir traktörleri filan tamir eder.
    -he iyi iyi,büyük adam olacak yani.
    -çok böyük adam olacak benim oğlum.babasının aslanı.
    "mühendilik olsun da ne olursa olsun" zihniyetindeki insanların ıskaladıkları,okuyanların zeki,disiplinli olmasını gerektiren,"allah okuyanlara kolaylık versin" dedirten bir bölüm.
    15 -1 ... asiti kaçmış kola
  7. 7.
    en temel mühendislik dalıdır. amma ve lakin en temel öğrenci siken bölümdür.kız yoktur, heyecan yoktur,hocalarda insaf yoktur gibi gibi yoktur yoktur devam eder
    8 ... isibilenisegitmeyen
  8. 8.
    + senin çocuk ne iş yapıo, halim abi

- makina mühendisi

+ dikiş makinasımı
    5 -4 ... pilotmont
  9. 9.
    ''ben olcam'' diyince,öğretmenlik-doktor gibi fiks statüsü meslekler ile beraber,duyanda büyü etkisi yapan,özellikle odtu'lerin harbi yalamış-yutmuş olduğu,makine mühendisi arkadaşımın kitaplarını incelemem sonucunda,''işlerinin hiç kolay olmadığı''sonucuna vardığım,oldum olası piyasa meslek..
    2 -1 ... faidelibilgi
  10. 10.
    -hayatımın 5 yılını alan* bölümün adı
    -"türev, integral, mühendislik matematiği, diferansiyel denklemler" isimli ve sıralı matematik dersleriyle;
    "fizik, statik, mukavemet, dinamik" isimli ve sıralı fizik dersleriyle;
    "malzeme bilgisi, mühendislik malzemeleri, sayısal analiz, akışkanlar mekaniği, vb... isimli başabela dersleriyle öğrencinin ebesini ağlatan bölüm...
    -diplomasının yanında ingilizce, almanca* lisanları ile autocad ve yanında en az bir* çizim programı bilinmesi gerekilen bölüm
    5 ... hiperaktif