1. 1.
  Yunanistan kan içici, sinsi pislik bir ülkedir. Dost gibi gözükür arkadan vurur. Türkiye'yi elinden gelse bir kaşık suda boğacaklar kallesler. Makedon kardeşlerimizin yanındayız.
  4 ... kale3112
 2. 2.
  Şu bölge kompile makedonya'nındır.

  makedonya yunanistan gerilimi
  1 ... xyclonb
 3. 3.
  bu konuda makedonyanın yanındayım zira makedon kızları yunanlardan daha güzel.
  2 -2 ... ortambozan
 4. 4.
  anadolu kelimesi de yunancadir. anatoli, doğu demek. kimse kusura bakmasın bize allahımız yeteeerrrr.
  ... erectof
 5. 5.
  ne son günlerde devam eden gerilimi?

  1991'den beri var olan sorundur.

  sebepte makedonya coğrafi bir bölge. makedonya devletini de kapsayan, yunanistan sınırlarında da bulunan bir yöre.

  yunanistan yarın hak iddiası olur diyerek makedonya devletinin makedonya ismine karşı.

  ortada savaşlık bir durum yok. ara ara partiler oy için milliyetçi söylemler yapmak adına olayı kullanır, 3-5 kişi gaza gelir slogan atar. tüm olay bundan ibaret.

  yeni bir şey gibi lanse etmeyin.
  2 ... eylulsabahi
 6. 6.
  1991 den bu yana varolan gerilim. Yunanistan makedonya yi tanimaz mesela. Free zone gorur haritasinda orayi ve fyorm diye adlandirir. Fyrom eski yugoslavya bolgesi minivalinde bir kisaltma. 1991 de yugoslavya bolunmeye basladiginda ellerini ovusturarak bekleyenlerden biri de yunanlardi. Cunku o bolge de hak idda ediyorlardi. (Amk picleri sorsan dunya bunlarin) ama birlesmis milletler bunlara mudahale sansi vermeyince gazi aldiklariyla kaldilar. Simdi d her secim yaklastiginda milliyetci kesim bunu kullanmaya kalkiyor. Amk altincilari da yiyor.

  Yani bir suredir sure gelen ile 1991 den bu yana cok farkli terimler. Ha makedonya ekonomiso su an les. Uskup e indiginizde buram buram fakirlik kokar. Havaalaninda hissedersiniz daha. Konu bu degil neyse.

  Ohrid de herkul yikanmis len amq.

  It yunanlar. Tarihte bu kadar yavsak irk gelmedi gelmez.
  8 -1 ... superalgeria
 7. 7.
  Makedonya kendine bir kultur, gecmis olusturmak icin buyuk iskenderi sahiplenmekte. Uskupe gidince buyuk iskender ve diger makedon kahramanlarinin kocaman heykellerini gorursunuz. O yunan da bos durur mu ? Makedonya yunandir diye baslar gosterilere.
  2 ... kedi memduh
 8. 8.
  makedonyanın yanında olduğum konu. yunanlar dışında kimse reddetmiyor ismi ancak bunlar "bizim tarihimizi çalıyorsunuz" gibi saçma salak söllemlerde bulunuyor. haberleri yok ki bölge halkı sonradan slavlaşmış (tıpkı bulgarlar gibi), ayrıca makedonya bulgar tarihinide çalıyor gibi bir söylemleri var ben hala rastgelemedim. büyük iskender mesela makedonya bölgesindendir ancak neymiş efendim makedonlar iskenderi kullanamazmış nedenide yunan olmasıymış, yani yukarı makedonyada doğan birini n adına herhangi bir şey yapmaları yasak.
  ... sananeomk
 9. 9.
  pek gerilim sayılmaz.
  ... papa jupiter
 10. 10.
  makedonya'da deniz yok ama bakalım bu sefer yunanlılar nasıl kaçacaklar *
  ... bedreddin