bugün

aslında olmayan insanlardır. bu iftirayı atalanlar, ancak böyle bir şey yapar. ama chp ye ne karşılığında oylar satılıyor biliyoruz. islam ülkeden gitsin diye, bikinili denize daha rahat girebilmek için, ülkücülerde öyle. kürtler olmasın, türkler tek ve üstün ırk olsun diye satıyorsunuz. ulan adam en azından karnını doyuruyor dersin, ya siz neden satıyor sunuz.
bana hiç makarna ve kömür gelmediği için mi oy vermiyorum acaba diye düşünen insandır.

(bkz: ben)

şu an oruçlu oruçlu makarna iyi giderdi. ama kelebek makarna olacak. çubuklu makarnaya nah oy!
bidon kafalı insandır. ister akp ister chp ister mhp yapsın bu pisliği. ne amaçla yapılırsa yapılsın oyunu satan başka nelerini satar siz düşünün.
ak insan. işin komiği nedir bilir misiniz? eskiden din adamlarına para verirdiniz, size cennetten arsa satardı. yani parayla dini satın alırdınız. şimdi ise dini verip, cenneti allahı kullanıp para alıyorlar, yetmiyor oy alıyorlar.iş tam tersine döndü. anlayana!
Enayi insandır. Ucuza gitmiştir. O degil de beni kariya götürecek parti varsa bir ömür oyumu vermeye razıyım.
aslında makarna ve kömüre; geleceğini, iradesini satan insandır.

kendi hakkının yenmesine izin verdiği gibi, başkalarının hakkına da tecavüz etmektedir!
değeri 3,5 tl olandır.
Bir seçimin kaderini, bir 5 yılın daha hesabını vermek zorunda olan insandır.
namusunuda o fiyata satabilecek insandır.yersen.
siyasetten ve beyinden yoksun olan chplilerin uydurduğu insandır. madem o kadar kolay oy toplamak, siz de dağıtın toplayın. chp ilk kurulan siyasi parti değil mi kuzum? yıllardır bunu hiç mi düşünemediniz? hem cehalet hem beyinsizlik... çekilir gibi değilsiniz.
bilinçsiz, cahil insandır. akp'nin neden cahil bir nesil yetiştirmek istediğini anladınız mı? tüm okulların yöneticiliklerine islam enstitüsü mezunlarını doldurmakla bitti olay. çok güzel.
eldeki kuşun daldaki kuştan daha mantıklı bir tercih olduğunu bilen saflıktan ziyade akıllı insandır. böyle bir şey gerçekten olmuşmudur bilmiyorum (gizli oy kullanımı nedeniyle) görmek de mümkün değil ancak varsa bile gerçekten doğru tercih yapmış insandır. insan aç ve ihtiyaç sahibi ise dünyayı ayaklarına serileceği vaadinden ziyade eline geçene bakar, eğer başka cenahtan böyle bir girişimde bulunulsaydı muhtemelen onlarda aynı sonucu alırdı.
(bkz: Empati diye de bir şey var)
yoktur lan öyle bir insan. makarna almadim? kömürde almadim? alan tanidiklarim da olmadı? kim bunlar ulusalcilar bi soyleyin bakayım.
Her seçim oy verenlere "koyun" diyen ve koyunca da cekemeyenlerdir.

(bkz: chp seçmeninin koyun olduğu gerçeği)
subjektif olacak ama benim babaannemdir. kömüre oy satmaktadır. kadının üzerinde 20 çeşit arsa var, hala kömürü ne hikmetse alıyor ve karşılığında oy veriyor. tabi okuma yazması yok, siz anlayın kültür ve siyasi bilgi durumunu. bir de pişkin pişkin ''kömürümü veriyorlar ne güzel'' diyor.
o değil de oy kullanmayacağım. oyumu satın almak isteyen taraflar bana karşılayabilecekleri camel soft miktarını yazsınlar, kapalı ihale yapıp satcam oyumu gitsin.

hayrını gör gardaş.
o makarna için değil de makarnanın devamı içindir herhalde öyle olmasa chp hala iktidar olabilirdi bu ülkede.
klasik ulusalci, chpli savunmasi. milleti yaftalamak yerine ellerini başlarinin arasina koyup biz niye başarisisiz demeliler.
tüm partileri toplayıp açık artırma sonucu oyunu niye 4 döner iskendere satmadığını anlayamadığım insan..
belki çocuklarını yetiştirmeye, okutmaya çalışan gariban bir aile babasıdır. olabilir mi?
olabilir dimi?

kendimizi o insanların yerine koyalım; gerilimli, yorucu mesleklerde çalışan, kıt kanaat geçinen bir anadolu insanını ele alalım.
bu adamcağızın derdi para kazanabilmek, ailesini doyurabilmek. yani kaygısı çok farklı, çok düşük. şu halde, kendisine bir süre yetecek kadar erzak veren parti onun için başarılı partidir.

kendimden örnek vereyim, salı akşamı chelsea maçı var. maçı tv yayınlayacak olsa da, dışarıda izlemeyi kararlaştırdık. haliyle izlerken biraz da içelim dediğimizden, güzel bir mekan bakıyoruz. baktığımız mekanda eğlenmelik bir alan olsun da, turlarsak takılırız diyoruz. ee hatun düşürürsek de cabası olur deyip son beklentimizi de söyleyeyim.
besleyecek ailem yok, derdim-tasam yok, çok farklı benim kaygılarım, beklentilerim.

işte oyunu makarna kömüre sattığı söylenilen adamın elitist geçinen bizlerden farkı. adam hayatını kazanmanın derdinde. ekmeğinin peşinde. bu doğrultuda oyunu kendisine destek olan partiye vermesi kadar tabii bir durum yok. zira kağıt parçasına mühür basmak, birkaç ay iyi geçinebilmek için rahatlıkla feda edilecek bir hak.
allah ıslah etsin. evet.
satacak başka bir şeyi kalmamıştır. para pul şan söhret ev arabası yoktur.
yarın 2 yumurta 1 büyük tüpe vatanını satacak olan, satılmış insandır.
Bir pkk yandaşı partiye oy atan insan şerefffffsizliği değildir.
Şerefsizin biri eksilemiş??
chp yi itin götüne sokup sokup çıkartan insan dır .

makarnaya oy atan insan chp ye bunu yapabiliyorsa 16 seneden beri doğal gaza oy atan insan chp yi kim bilir nerelere sokar .
güncel Önemli Başlıklar