bugün

islam dinine göre allah'ın iyi ve kötüleri belirleyeceği. iyileri cennete kötüleri cehenneme göndereceği gündür.
süper bir ferdi tayfur şarkısı. darbuka solo ve aralarda giren elektrosazın tadına doyum olmaz. çevir çevir dinle şarkısıdır.

kapkaranlik her yanim
tadi yok yasamanin
basimi taslara vursam
faydasi olmaz feryadimin

bir gun gozlerin kapanir
gordügün dünyada kalir
yarin düzen kurlunca
hakli haksiz belli olur
yarin düzen kurlunca
hak adalet yerini bulur

bir kötünün kurbaniyim
derdimi kimlere yanayim
bitsin artik aci günler
daha kac gun dayanayim
bitsin artik kara günler
daha kac gün dayanayim
en son sözlük zirvesi.
insanların gözünü korkutarak sistemlerin temelini sağlamlaştırmak için ortaya atılmış yalanlardan sadece biri.
mahşerde hepimiz aynıyız: sen benim eşşeğim olarak, kölem olarak çalışmaya devam et. nede olsa öte tarafta mahşer gününde eşitiz.
(bkz: mahşer günü kalk deyince)
öç almak isteyenin tesellisidir. sosyalistler için de devrim bir çeşit mahşerdir.
(bkz: ruz i mahşer)

kusursuz adaletin görüleceği tek gündür.
yusuf yusuf ya da joseph joseph
türkiye'nin içinde bulunmamasını istediğim gündür. oranın da ağzına sıçarız millet olarak.
Her şeyin ayan beyan ortaya dökülüp bütün defterlerin açılacağı şüphesiz adaletin sağlanacağı yer.
Meleklerin defter değilde tablet kullandığını gören müslümanın şaşıracağı, güya yaşanacak gündür.
ben de mahşer günü doğmuşum.
o gün mavi baksırla oradan geçen biri görürseniz o benim, panik yapmayın.
bir gündür.
o gün siyah baksırla oradan geçen biri görürseniz o benim, panik yapmayın.
bir gündür.
göz konuşacakmış. harama baktın diyecekmiş. kollar mollar heryerden minik ağızlar çıkacak. eski sevgilinin memesi dile gelecek belki. bu pis kaşar senden sonra hemen yalattı diyecek. saklı gizli kalmayacak adi orospular.

kaçamayacaksınız pislik atayizler.
ayaklar konuşacak. ben yürümek için yaratıldım ama yaladılar beni diyecek. burnumu durduramayacağım belki. ne kadar haram şey koklamışım düşündüm de. sigarayı azalttığımdan beri daha iyi koku alıyorum. o haram kokular burnumda dolaşıyor. orta parmağımdan ağız çıkacak. yerin dibine geçeceğim söylediklerinden sonra. tüm bunlar kabus gibi ve korkutucu. hep iyi şeyler yapmak istiyorum organlarımla. yaşlı kadınları karşıdan karşıya geçirmek falan. çiçek koklamak istiyorum. yaz gelsin, yenilenelim.
sessiz sinema oynarken kullanılan yabancı bir film.
seçim konuşması için ideal alanlar. düşünsene şeytan çıkıyor;

değerli kardeşlerim, ezilen dostlarım...
korkudan altımıza sıçacağımız gündür. eğer o gün allah güç vermese, korkudan ölürmüş herkes.

ama ölmeyeceğiz. altımıza sıça sıça, ağlaya ağlaya hesap vereceğiz.
Hırsızlık yapmadıysanız, kul hakkı yemediyseniz, yalanlar içinde bir ömür geçirmediyseniz başınız dik olacaktır.

Günde 5 vakit namaz kılıp, cuma günleri camiden camiye koşup, hurmalarla yaraaaab diye bağıra bağıra oruç açıp, sonda yukarıdaki ahlaksızlıkları bir bir yapanlar düşünsün.
Onlar, "Allah ölen bir kimseyi diriltmez." diye var güçleriyle Allah'a yemin ettiler. Hayır diriltecek! Bu, yerine getirilmesini Allah'ın üzerine aldığı bir vaaddir. Fakat insanların çoğu bilmezler. ( nahl 38 )

Allah ın kesin bir şekilde yerine getireceği vaad günü.
bir gün gözlerin kapanır
gördüğün dünya da kalır
basit ama etkili söz. güzel ayrıca.
ve tabiki ferdi nin çoğu şarkısına inanılmaz bir güzellik katan sözlerin karamsar ama müziğin çok neşeli olması durumu bu şarkıda da geçerli.
insanların kendisiyle yüzleşeceği gündür.
işte o gün anne evladından, çocuk babasından, kardeş kardeşten kaçacak.
Dünya'da; "senin için ölürüm" diyen aşıklar birbirini tanımayacaklar.
işte o gün herkes kendi g*tünü kurtarmanın derdine düşecek.
O gün anlayacağız ki;
Biz Yalnız doğup, yalnız yaşayıp, ölmüşüz.
Araf ve Sırat'tan ise hiç bahsedilmez. Yine de bir islam vaizi "sırat" sözcüğünü kullanıyorsa, cehennem üzerinde inananların geçmesi için kurulmuş olan bir köprüyü anlatıyordur. Bu kavramların bir kısmı islam dışı kaynaklardan gelen bilgilerle hz.Muhammed(s.a.v)'den yüzyıllar sonra içeriği doldurulan kavramlardır.Hz.Muhammed(s.a.v)'in Miraç hikayesinde cennet ve cehennemi ziyaret serüveni, Kevser ve sırat'ın zerdüştilikten aktarılan bilgiler olduğuna dair görüşler bulunmaktadır.Kur'an'daki anlatıların çoğu, ayrıntılardan ziyade olayların ahlaki veya manevi önemine odaklanma eğilimindedir.

Kabir hayatında Münker ve Nekir isimli iki meleğin ölünün yanına gelerek kişiye çeşitli sorular sorup yanıtlar isteyeceğine inanılmaktadır.Müminler, kelime-i şehadet getirerek azaptan kurtulacak, günahkâr olanlar ise kabir azâbı çekeceklerdir. Mümin sevap işleyen bir insan ise bu azaba uğramayacaktır. Kabir Dünya'nın sonrası, Âhiret'in de öncesidir. ikisi arasında bir geçiş olduğundan köprü mânâsında buraya Berzah âlemi de denir. inanışa göre mümin olanlardan biri ölüp de kabre konunca kendini yeşil bir bahçe içinde görecektir.
israfil, elindeki Sûr’a birinci defa üfürünce dağlar parça parça olacak, denizler birbirine girecek, yıldızlar yerlere dökülecek, tüm canlılar ölecek ve kıyamet kopacaktır. inanışa göre ölüler kıyametin koptuğunu başlarının mezarlarına çarpması ile anlayacaklardır.

Ardından Allah israfil'i diriltecek ve tekrar Sûr'u üfürmesini emredecek. Sûr çalınınca bütün ruhlar yeniden dirilecekler, bedenleriyle birleşip mahşer yerinde toplanacaklardır.

insanlar mahşer günü kabirlerinden dirilerek mahşer yerine mecburen çırılçıplak gidecek, ancak o günün dehşeti ve korkusundan hiç kimsenin çıplaklığını farketmeyeceği hadiste beyan edilmektedir.Mahşerde insanların işledikleri amellere dair sorular yöneltileceğine ve amel defterlerinin açılacağına inanılmaktadır. Amel defterine kulun hayatı boyunca Kirâmen Kâtibîn meleklerinden sağ omzunda duran melek tarafından sevapları, sol omzunda görevli melek tarafından da günahları yazılmaktadır.Sevapları fazla gelenler cennetle mükâfatlandırılacak, günahları sevaplarından fazla olanlar ise cehennemle cezalandırılacaklardır. Ehl-i Sünnet(
Hz. Muhammed(s.a.v)
ile ashabın dinin temel konularında takip ettikleri yolu benimseyenler)'e göre Müslüman ve günahkâr olanlar, cehennemde cezalarını çektikten sonra cennete girebilecektir. Ancak buna açıktan açığa ifade eden ayet veya hadis yoktur.

israfil'in çaldığı Sûr'un dört budağı vardır. Biri doğuda, diğeri batıda, birisi de "yedi kat gök"te, diğeri de "yedi kat yer"dedir. Hesap sonrası hz.Muhammed(s.a.v) Allah'ın önüne gelerek ümmetinin günahlarının affedilmesi konusunda ricada bulunacaktır.
geliyor gelmekte olan..
malum kesimin asla hesap veremeyeceği gündür. orada efendim ben denizdeydim haberim yoktu sarhoştum duymadım allahın olduğunu bilsem valla bunları yapmaz islamın her şartına uyardım anlıyorum sizi efendim geri zekalı olabiliriz bizi affedin deseler de azrailin kes lan sesini tokatıyla sorguya çekilecek hesap vvereceklerdir. evet..
güncel Önemli Başlıklar