bugün

kendisiyle yapılan röportaj:
http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=443476

bu röportajla; kendisi hayatında ilk defa röportaj vermiş, ilk defa fotoğrafını çektirmiştir.
tasavvufta nakşi tarikatı halidi kolunun lideridir.ziyadesiyle muttaki bir zattır.
http://www.milliyet.com.t...1/20/siyaset/axsiy02.html
aslen trabzonlu olan mubarek zat.
davranış, düşünce, yaşayış bakımından örnek, sevilesi, saygı duyulası güzel-nur yüzlü zat.
hastalığından ötürü binbir cefa ile gittiği umreden şifasını alıp dönmüş olan zamane evliyaullah 'ının göz bebeğidir.
hastalığı sebebiyle ihramdan çıkmakta bile zorlanmış allah dostu. tüm sıkıntısına rağmen her sene ziyaretini yapmaktadır ve nice seneler de yapmayı allah nasip etsindir kendisine.
talebeleri,bağlıları; efendi,efendi hazretleri derken...sevenleri ise mahmut efendi der...popüler olan cübbeli ahmet hoca,mahmut efendinin talebesidir...mahmut efendi kuran tefsiri yazmışdır...islami ilimlere hakim diye bilinir...gülen hareketiyle mahmut efendinin kendisinin sorunu yoktur ve olmazda...fakat cübbeli ahmet hoca yer yer tenkitlerini ağırlaştırmışdır...lakin çok gerekli duruma geldiğinde bir kaç küçük ilmi cevabın dışında pek kaale alınmamıştır;küresel varlık gösteren gülen hareketi tarafından....
son olarak erzincan cumhuriyet başsavcısının başını yiyen cemaatin lideridir. belki kendisi de yemiş olabilir, çünkü bu erzurum da ki özel savcıya özel yetkilerin verilmesinin sebebi, erzincan savcısının başta ustaosmanoğlu ve cübbeli olmak üzere birçok ismi gözaltına alacak olmasıdır. nasıl ki bu ülkede fethullah'a yapılacak benzer bir olay infial yaratırsa bu da yaratır. gerçi hukuken suçluysa herkese dokunulmalıdır, ama akp kurmaylarıyla dirsek teması olan birine dokunmak da maalesef kolay değildir. sivil faşizme giden yolda zaten burada ortaya çıkar. hukuk türkiye'de cemaat söz konusu olunca maalesef işlememektedir.
karadenizlidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.