1. 1.
    dizi endustrisinin başını çeken dizilerden bi tanesiydi temel ile bunun bir dişisi vardı aralarında ki aşk olayları ve de mahalle de gelişen abuk sabuk bi takım olaylar işlenmiştir son bölümlere doğru temelin birde maymunu vardı dizinin maymunluğunada büyük etkisi olmuştur bu hayvancık
    9 ... ta kendisi
  2. 2.
    epey uzun süren,çaydanlık isimli maymunun da yer aldığı antika dizi.
    7 ... chilavert
  3. 3.
    "kadın erkek genc yaslı
    kucuk buyuk ıhtıyar
    kızlar delıkanlılar ve sevımlı cocuklar
    herkes yerını alsın bızım dızı baslıyor
    sankı gercek hayatta bu mahalle yasıyor."

gıbı bır jenerıge sahıp dızıdır.
    8 ... painkiller
  4. 4.
    bu dizinin tekrarlarını sırf bir şeyi öğrenmek için epey bir süre takip ettim, bütün arkadaşlarıma merak ettiğim şeyi sordum kimse derdimi çözemedi. ey sözlük ahalisi bu dizide muhtar bey diye geçen kişinin dizideki ismi neydi. bu adam tüm dizi boyunca yıllar boyu muhtar bey olarak lanse edildi ve gerçek ismi biz sevenlerinden esirgendi.burdan dizi yetkililerine sesleniyorum açıklayın şu senelerdir sır olan ismi de biz de rahatlayalım.
    7 -1 ... sessiz harf
  5. 5.
    (bkz: dizi endüstrisi)
    1 ... pilotmont
  6. 6.
    türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri. Bir diğeri için (bkz: bizimkiler)
    3 ... free zone
  7. 7.
    (bkz: mahallenin muhtarları müzikleri)
    1 ... cemvscem
  8. 8.
    (bkz: aydan burhan)
    1 ... vernon sullivan
  9. 9.
    zaman zaman kanal1 ve atv de yayınlanmakta olan dizi.
    ... ylcn
  10. 10.
    klasik bir kandemir konduk calismasi idi. yillarca nasil devam etti ve bu kadar buyuk ilgi gordu hic anlayamadim. dizide temel karakterini canlandiran erkan can'in ne kadar buyuk bir oyuncu oldugunu cok gec algilayabildim, sebebide bu muhtessem komedya idi.dizide her sey o kadar yapay o kadar kotuydu ki, haliyle erkan can da benim icin hic bir sey ifade etmedi yillar boyu. ne zamanki babayi sinema da izleyebildik eli yuzu duzgun filmlerle, bas tacimiz oldu.

(bkz: dar alanda kisa paslasmalar)
    (bkz: gemide)
    (bkz: takva)
    (bkz: kader)
    (bkz: yazi tura)
    (bkz: o simdi mahkum)
    1 ... pic black