bugün

batesmotelpro * diye bir grup vardı. onlar çok iyi yapmıştı bir zamanlar magnum reklamını.
taze havuç kırılmalarına rastlanan reklam.
Magnum arzulatır. Yersen.
hıyar seslerinin çıktığı reklam.
Demin görünce yuh yaz mı geldi gene diye endişelenmeme yol açan reklam. Yalnız bu sene düşürdükleri karıyı beğenmedim. Öncekilerin klasmanında değil.
insanı magnum yedirtmeye zorlayan reklamlardır.
insanı magnum yemeye zorlayan reklamlardır.
çocukluğumda magnumun sadece büyüklerin yiyebileceği bir dondurma çeşidi olduğunu zannetmeme sebep olmuş reklamlardır. hep dekolteli, manken tipli ablalar, sürekli bir erotizm, bir şehvet, şuh bakışlar, magnumu ısırınca "ahh uhh" sesler çıkarmalar. kadınların bir dondurma uğruna sokaktaki erkeğe özel dans gösterileri sunmaları falan filan.

insan çocuk olunca, bu şekilde tanıtılan bir dondurmayı yemeyi de "ayıp" zannediyor, büyümeyi bekliyor haliyle.
(bkz: haz var dahası var)
böyle çubuk mubuk şeklinde değilde direkt * * şeklinde yapsalarda ürünle reklam arasında tutarlılık olsun dediğim reklamlardır.yoksa hakkaten ne alaka kardeşim. dondurma dediğin şey bildiğin dondurulmuş süt şeker karışımından ibaret bi gıdadır. *
çikolatasını ısırıyorum. çıtır çıtır.
felsefesi Dondurmalarin bir insana yakisir sekilde degilde bir kopegin canak yalamasi kabilinden yenmesi uzerine kurulmus olan reklamlardir. Bir de haysiyetsizce siritip milletin mukaddesati ile alay ederler bu reklamlarda.
(bkz: kızgın kumlardan serin sulara atlamak)
libidoma fazlasıyla hitap eden reklamlar bütünü..

hayır merak ettiğim o hatunları nereden buluyorlar , reklamın senaryosunu kim yazıyor , mekan-ışık-ses nasıl seçiliyor ??..ben o sanat yönetmenine kurban olayım..kim olduğunu falan bilsek bari de diğer çalışmalarını da izleyebilsek..

özellikle bundan 3-4 sene önce yayınlanan bir tanesi vardı..kızımız magnum'u çıtttt diye ısırırken aynı zamanda bir erkeğin kemerini falan çıkarıyordu..nedense artık yayınlamıyorlar onu..rtük mü problem çıkardı acaba?