1. 1.
  libidoma fazlasıyla hitap eden reklamlar bütünü..

  hayır merak ettiğim o hatunları nereden buluyorlar , reklamın senaryosunu kim yazıyor , mekan-ışık-ses nasıl seçiliyor ??..ben o sanat yönetmenine kurban olayım..kim olduğunu falan bilsek bari de diğer çalışmalarını da izleyebilsek..

  özellikle bundan 3-4 sene önce yayınlanan bir tanesi vardı..kızımız magnum'u çıtttt diye ısırırken aynı zamanda bir erkeğin kemerini falan çıkarıyordu..nedense artık yayınlamıyorlar onu..rtük mü problem çıkardı acaba?
  3 ... rasko
 2. 2.
  (bkz: kızgın kumlardan serin sulara atlamak)
  2 ... norma
 3. 3.
  felsefesi Dondurmalarin bir insana yakisir sekilde degilde bir kopegin canak yalamasi kabilinden yenmesi uzerine kurulmus olan reklamlardir. Bir de haysiyetsizce siritip milletin mukaddesati ile alay ederler bu reklamlarda.
  1 ... migfer
 4. 4.
  çikolatasını ısırıyorum. çıtır çıtır.
  -1 ... yozishanko
 5. 5.
  böyle çubuk mubuk şeklinde değilde direkt * * şeklinde yapsalarda ürünle reklam arasında tutarlılık olsun dediğim reklamlardır.yoksa hakkaten ne alaka kardeşim. dondurma dediğin şey bildiğin dondurulmuş süt şeker karışımından ibaret bi gıdadır. *
  ... tufi
 6. 6.
  (bkz: haz var dahası var)
  2 ... finally free
 7. 7.
  çocukluğumda magnumun sadece büyüklerin yiyebileceği bir dondurma çeşidi olduğunu zannetmeme sebep olmuş reklamlardır. hep dekolteli, manken tipli ablalar, sürekli bir erotizm, bir şehvet, şuh bakışlar, magnumu ısırınca "ahh uhh" sesler çıkarmalar. kadınların bir dondurma uğruna sokaktaki erkeğe özel dans gösterileri sunmaları falan filan.

  insan çocuk olunca, bu şekilde tanıtılan bir dondurmayı yemeyi de "ayıp" zannediyor, büyümeyi bekliyor haliyle.
  ... filozofil
 8. 8.
  insanı magnum yemeye zorlayan reklamlardır.
  1 ... passionate
 9. 9.
  insanı magnum yedirtmeye zorlayan reklamlardır.
  ... muhterem fil
 10. 10.
  Demin görünce yuh yaz mı geldi gene diye endişelenmeme yol açan reklam. Yalnız bu sene düşürdükleri karıyı beğenmedim. Öncekilerin klasmanında değil.
  ... mahmut sezar