1. 1.
  madenlerde araplar çalışacaksa hemen madenlerde en son teknolojiye geçilir.

  arap kardeşler mağdur olmasın.
  3 -1 ... nutellali balik ekmek
 2. 2.
  madencilik yakın bir zamanda suriyeliler için en iyi opsiyonlardan birisi olacağını düşünüyorum lakin türkiye'ye gelmiş suriyeliler türkçe bilmiyor ve eğitimsiz. küçük yaştaki kızlar hayat kadını, erkekler ise hırsız olacak. Bu durumda madenlerde çalışmaları daha yerinde olacaktır.
  ... basbakan olacak adam
 3. 3.
  aptal önermesi.
  ... cokrahatim
 4. 4.
  türkiyedeki suriyelilerin büyük bir bölümü çalışmıyor çalışanlar ise gerçekten sigortasız ve düşük ücrete çalışıyor belki devlet yardımı verildiği için düşük ücrete çalışıyor olabilir ama benim memleketimde %95,i çalışmıyor sanki memleketime geleli 50 yıl olmuş havası heryerde kavga eder gibi arsızca konuşuyor bu memleket benim der gibi havaları var .
  1 ... zemajestik
 5. 5.
  madenlerde tersanelerde tehlikeli işlerde suriyeliler çalışsın da türkiye vatandaşları işsiz kalıp af edersiniz demir bokumu yesin. iş güvenliğini ve insanca yaşamayı sağlayın ülke gençleri ekmek paralarını kazansın.
  ... faso aga
 6. 6.
  Ulkeyi doldurdular 2 seneyede adam yerine koyulup vatandas olucaklar. Niye cunku bizim ulkemiz cok zengin ve hic yardim edilicek kimse yok (!). Calissinlar efendim. Kadin gelmis hasta bakiciligi yapitor hayati tehlikesi yok 1700 maas aliyor onun yerine benim vatandasim calissin.
  1 ... asli44
 7. 7.
  ya banka borçları? diye sorduran saçma öneridir.
  1 ... tekkontak
 8. 8.
  Suriyeli kardeşlerimize pozitif ayırımcılık yapılmasıdır. Çalışıp para kazansınlar. Karılarını kızlarını satmaya başlamış zavallılar.
  1 ... cinderella man