bugün

bardan cıkılmıştır,herkesin kafası güzeldir.birden midenin kötü olmaya basladıgını hissedersiniz.onun ilacı maden suyu ile ayranı karıstırıp içmektir.zımba gibi yapar insanı.ayriyetten maden suyu ve ayran beraber içildiğinde mineral zenginliği acısından cok faydalıdır.
tadının kola+ayran karışımından iyi olacağını düşündüğüm bir şeyi içmektir.
(bkz: soda ayran)
her halı saha maçından sonra mutlaka denenmesi gereken sağlıklı aroma.
biraz da tuz koyulursa şifa niyetindedir.
alkolden kaynaklanan mide bulantısını azaltır.
maden suyunun aromalı olmaması lehinizedir.
hamamda güzel gider.
ayranı köpürtmek için kullanılan ufak bir hiledir aynı zamanda. bu yaz tanışmış oldugum bu lezzet tuz eklenmesiyle tamamlanır. Hem faydalı hem lezzetli olan nadir içecekler arasındadır.
(bkz: mayran)
ama * meyveli sodayla yapınca iğrenç oluyor. emin olun. ben yaptım oldu *.
ayılmak için birebir diyorlar ama kimisinin bu ikiliyi kaldıracak midesi yoktur.
bulantıya sebep olabilir. en iyisi kahve yine. şaşmamak lazım.
yeni tatlar denemeyi sevenlerin resmi içeceği.
7 lahmacun ile birlikte gidecek tek içecek.

Ayran köpüklü, ekşi ve köy ayranı ise daha da muhteşem oluyor.
Teoride kulağa hoş gelen ancak uygulamada nasıl olacağı merak konusu olan hiç içmediğim karışım.
ilk başta çok garip gelebilir fakat çok güzel alışınca. Ama tabi ayranı sade içmek daha faydalı.
Her boku karıştıran ben bile bunu düşünmemiştim.
Dışarıda içtiğiniz açık ayran denilen şeyin formülüdür.
Dost yoğurt + maden suyu.
O değil de ayran yapımında maden suyu kullanmak ayranın tadını güzelleştiriyor, bol bol köpürtüyor.

Ayranı sevelim.
Hiç denemesem de güzel olduğunu duydum bir kaç kişiden ama benlik değil.
Normalde tadı ahım şahım olmayan fakat hamamda her ne hikmetse kendini tatlı tatlı içiren karışım.
çok mükemmel bir karışımdır. hatta size şöyle söyleyeyim. 50 cc bira bardağının içine 100 gr kadar yanık kokulu yoğurdu koyun. üzerine bir tam limonu çekirdeklerinden ayrılacak şekilde sıkın. ardından maden suyu ekleye ekleye karıştırın. tuzunu da yavaş yavaş ekleyin.
sonunda harika ötesi serinletici bir içeceğiniz olacak.
bizim arkadaş yapardı hamamlar da sıklıkla yapılan bir durummuş.
insanı ayıltır kendine getirir.
Rakının üstüne olmazsa olmazdır.

Hem ayıltır hem mideyi ferahlatır.
güncel Önemli Başlıklar