bugün

Bu hala bu yaşlarda soruluyor mu ya? Ben bunu ortaokulda soruyordum kendime.
materyal bakmayın tasavvufi bir mesele önce mehmet akif ey bülbül dinletisini açıp de ki allah bizi sınav ediyorsa ve sonucunu zaten biliyorsa niye göndersçdi bizi dünyaya, işte gerizekalı aklın ermediği yer burası tanrı sadece sıfatlarını bildiğimiz olgu yani ruhen bedenen bir varlık değil biz müslümanlar olarak allaha ve onun gönderdiği peygamberlere inanıyoruz.
emir ve yasaklarına dikkat ederek yaşamaya çalışıyoruz ben mesela karım biraz hafif hareketler yapıyor olsa dövmem peygamber fiziki uyarıları söylemiş ama bu ne sünnettir nede farzdır o dönemde kadınlar dövülmekten ziyade alenen parayla alınıp satılıyordu şartlar fiziki uyarıyı gerektiriyordu herhalde.
ama ben bu gün düğünde alkol de kullanıyorum yalanda söylüyorum ama nedir herşeyin farkındayım inanç görünmeyene inanmaktır. görünmeyene inanıyorsan başkalarının görmediklerini görürsün.
-yıl 2017 hala kurtulamadık şu islamdan.

türban ne amk ?
meme de verdi vajina da verdi.Onu da acmalari lazim bu sacma tezinize gore.Bu kadar somut dusunmeyin derim.
türban zorunlu değil zaten fransızca bir kelimedir, 1970'den sonra islam dünyasında yerini almıştır. islamda türban diye bir şey yok, varsa gösterin hangi ayet?
edit: örtünme ile ilgili iki tane ayet var, siktiğimin dangalak yobazları kafasına göre yorumluyor ve bu yorumlar nedense her sene değişiyor. kimse sokağa çıplak çıkmıyor, insanlar zaten örtünüyor. ikincisi baş örtüsünü boynuna dolamak türban ile bağdaşlaşmaz, saçların çoğunluğu gözükecektir, sadece bağrınız gözükmez ama devir değişti, çağlar geçti. bugün t-shirt bile giyseniz dar değilse aynı vazifeyi görüyor.
şimdi arap masalı var, bir de arap masalı var. 1001 gece masallarını dinliyorsun/okuyorsun edebi bir zevk veriyor. Başka arap masallarını okuyorsun hipnotize ediyor. sağa sola saldırtıyor. Seni yobazın biri yapıyor. Bu mesele de öyle. Arap yarımadası'ndaki en akıllı yaratıklar develer. Sen tutup deli saçmasında mantık ararsan, O develerin sidiği bile helal. Anladın mı bilal? *
Sadece baş örtüsü değil bedenen de örtünün der. Böyle bakarsak neden beden verdi de diyelim o zaman. Ayrıca örtünme sadece islam'da yoktur. Çoğu dinde vardır. Lakin uygulanmaz, unutulmuştur.
örtmesi için vermiş olabilir. tanrı bu fazla mantıklı düşünmeye gerek yok.

(bkz: allah ın vizyonsuz olması)
Çünkü Tanrı kadını yaratırken, östrojeni hesaba katmadı.
peki tanrı erkeğe neden türbanı zorunlu kılmadı ? sonuçta o da saç.
helal olduğu erkeklere göstersin diyedir herhalde.

bu arada türban bence arap kültürü dinde yeri yok.
havva neden türban takmıyordu? sorusunun benzeri.
Bi arkadasima sordum bu soruyu. Demez mi kocasina guzel gozukmek icin diye. Artik arkadas degiliz tabi.
güncel Önemli Başlıklar