1. 1.
    ben sunu bi turlu anlayamıyorum. turkiye cumhuriyet'i bir demokrasi ve hukuk ulkesidir ve benimde kendime göre dogru buldugum ve desteklediğim bir parti var. lakin, saygı duyulmamasını anlayamıyorum ben burada o parti hakkında bişey soylediğim zaman eksi oy atan arkadaslar var neden ne acaba ? ve bu parti yuzde 50 ye yakın bir oy oranıyla iktidardır. (bkz: iktidar). madem ki aynı tarafta değilsin, senden istenen tek şey saygı duyman...
    ya sev ya terket
    8 -42 ... literate
  2. 2.
    (bkz: saygı)
    (bkz: itaat)

saygı duymak erdemli ve huzurun devamı için mutlak bir kavramdır. itaat etmek ise boyun eğmek, hizmet etmek anlamında kullanılan bir kelimedir.

sonuç: insan saygı duyduğu her fikre itaat etmek zorunda değildir.

eğer bu iki kelime aynı cümlede bu şekilde kurulacaksa örneğin; travestilerin tercihine saygı duyan bir kişi onlara hizmet vermelidir.

sonuçsal: e sen öyle yap o zaman.
    16 -1 ... fashiondesigner
  3. 3.
    demokrasi diye tutturmuş gidiyorlar. dinci, abd uşağı, tarikat yalakası olmaktan gurur duyan insanlarla aynı havayı solumak acı veren bir olaydır. nükleer silahı olan ülkelerin bize atom bombası atması gerektiği durumdur, çünkü bu kadar dışa bağlı, işemeye bile abd nin kararlarıyla giden bir ülkenin varlığı türk milletini üzmemeye başlamıştır. özgürce yaşayamıyorsam, yok olmaya razıyım hesabı.
    3 -3 ... amele spor
  4. 4.
    (bkz: madem ki yobaz değilsin ülkeyi terk et)**
    4 -1 ... hortlak
  5. 5.
    yüzde 47 almış bir partinin hala yanlış olduğunu savunmak zıtlık değildir... * önce saygı duy, sonra itaat et.
    1 -18 ... literate
  6. 6.
    demokrasi ülkesi olan yurdumda, aynı görüşte olmadığım zaman itaat etmem gerekteğini, demokrasinin aslında monarşi gibi itaat gerektiren bir yönetim biçmi olduğunu bana öğreten başlıktır. karşıt görüşlere herzaman saygı duyarım ama asla kendi görüşümden olan birine bile itaat etmem. işte bunun adı demokrasidir.
    (bkz: yeni başlayanlar için demokrasi)
    5 ... sallamacay
  7. 7.
    bu sözü söyleyen kişi , güç karşıdaki kişiye geçtiği zaman , karşısındaki kişi de aynı sözü kendisine söylerse nasıl bir durum ortaya çıkacağını düşünmesi gerekir.

dolayısı ile hukuk ve demokrasi herkes için lazımdır.
    1 ... rosava
  8. 8.
    tı allah kahretmesin.

madem ki aynı görüşte değilsin, tuzla da onlarca işçi ölsün, için cız etmesin.
    madem ki aynı görüşte değilsin, demokrasi, hukuk senin için değil, ebeni s.kenler için işlesin.
    madem ki aynı görüşte değilsin, mezarda emeklisin.
    madem ki aynı görüşte değilsin, hastanede rehin, piyasada stajyer olarak geberip gidesin.
    madem ki aynı görüşte değilsin, dön g.tünü onlar s.ksin.

sandıkta eksi oy atarım bir de. geçen haftanın en beğenilen partileri... hey allam ya.

ya höt ya zöt.
    67 -6 ... benjcev
  9. 9.
    bir kölenin sahibine, bir kulun allah´ina, bir köpegin bakicisina söylenen sözdür itaat etmek. (bir de bazilari vardir ki bunu tam anlamiyla yerine getirirler)

görüse saygi olur; hatta iki görüs arasindaki farklar (ahlaki bir düzen icinde) tartisilir.
    bu da; karsi tarafin düsüncesine saygi duyuldugunu; fakat kendi düsüncesinin kendisi icin iyi oldugunu, yine de ne olursa olsun "benim düsüncem benim dogrumdur" demektir.

susup karsi tarafin düsüncesine kafa sallamak ise, o kisinin düsüncesini kabullenmek demektir; olmamali.

(bkz: kabul etmek)
    (bkz: pes etmek)
    2 ... kultursuz dinazor
  10. 10.
    birilerinin demokrasiden ne kadar anladığını gösteren sözcüktür. komik la bunlar. *
    3 -1 ... rakimalboga