bugün

düşüncesiz bir insana karşı susmak. asla yapılmaması gereken şeydir. karşı taraf yeterince muhakeme edemiyor ise sizin sürekli alttan almanız onda herhangi bir etki yaratmaz. dolayısıyla düşüncesizlik sürekli devam eder ve sizin buna en kısa zaman da önlem almanız: cesaretinizi toplayıp dur demeniz gerekir. aksi halde her geçen an sizin zararınıza olur.
maddi zararın manevi etkisi.. sanırım şuan bana bu cümleleri yazdıran şey tam olarak bu. Maddi ve manevi kavramlarını karıştırdığım için üzgünüm. Ama elimde değil. Bir yandan böyle şeyler düşünüp yazdığım için utanıyorum bir yandan da kullanıldığımı, enayi yerine konulduğumu düşünüyorum. Hakeza bunları takmak bana aptalca da gelse, bunu yapmak zorundayım hissiyatına kapılıyorum. Sonuçta sınırsız mali imkanlara sahip biri değilim. bir çok insan gibi çalışıp eğitimime harcayan öğrenci/işçi karışımı bir kimseyim... Belki de işin en tuhaf tarafı bu yazıları yazmama neden olanların maddi olarak benden daha iyi olması… ev@ galiba tüm bu kaygılarımın sebebi: mikro emperyalistlerin kurbanı olan mikro proletarya (düşünün artık proletaryanın bile mikrosuyum) gibi hissetmem…