bugün

parfümörlük.
Serbest meslek erbabı olma durumumdur.
Doğal hayatı inceleme araştırma gözlemleme. Endemik bitki türleri. Orman ve yaban hayatı. Kıymetli madenler. Bitkiler hayvanlar ve dağ bayır akarsu denizler ve göller. insanlardan uzak doğayla başbaşa.
tarihbilimcilik. mesela hz. musa hangi dönemde yaşadı, bunu kanıtlarıyla o coğrafyada araştırma. hz. eyüp nereliydi ve hz. yusuf ile arasında kaç sene vardı? aynı şekilde bizansın, romanın bir zaman geçtiği anadolu toprakları, savaş yaptığı anadolu topraklarında şu an neler var. mesela kendi memleketimden gideyim, ben orduluyum ve roma kralı pompeius niksar gezisi sırasında bizim köyden geçmiş. bu gezinin ayrıntılarını araştırmak isterdim.

özetle boş beleş gibi duran ama benim için keyifli işlerdir.
mahallenin bakkalı olacaksın,
sabah açacaksın dükkanı , gelen geçen ile sohbet muhabbet, dükkanın önünü süpürüp camları sildikten sonra
dükkanın önüne kahvaltı yapacaksın, çayı demleyip yandaki esnaf ile şamata gırgır yapacan.
öğleden sonra tavla turnuvası, iş değil tatil köyü sanki...
ama bu dış güçler esnaflığı bitirdi be kardeş, esnaf yok artık...
Arkeolog tabiki ya.
Meslek yaparsam siksinler. Keyif yaparım.
(bkz: tarihçi)
Tiyatro oyunculuğu.
Cinemaximum gişesinde bilet satmak.
tefecilik.
otobüs bileti kesmek.

ya da otopark bekçisi olmak.
Biyolog ya da arkeologluk.
Maddi kaygılarınız bittiğinde süper gücünüzü keşfedersiniz ve sizi çeken meslek artık show alanınız olur.
Sıkılana kadar tarım. Sonrasını bilmiyorum.
Kuş gözlemciliği.
Online Fifa oyuncu Olmak isterdim.. tabi biraz daha iyi olduktan sonra
Arabayla uluslararası nakliyat.

Vw polo'nun bagaja bi kasa limon atıp hopp almanya'ya.. Tabi böyle bi teslimat için sülalede kimsenin maddi kaygı yaşamaması gerekmektedir.
pastacılık.
tatlı yapmak bir zamanlar hobimdi.
kocaman mutfağı olan bir pastane hayatımı değiştirebilirdi.
Maddi kaygım olmasa neden çalışayım? kendime bir manita yapar, şehir şehir gezerim, olmadı bir youtube kanalı açarım, en fazla yapacağım o olur.
Arkeolog veya seyyah/gezgin.
Tiyatro ile de uğraşabilirdim.

Eklemek istiyorum, gezgin ile turist birbirinden çok farklı ve alakasız şeylerdir.
kaldırım mühendisliğidir. tüm gün kaldırımları sayar hesaplardım geze geze.
Maddi kaygısı olmayan ve çalışan net gerizekalıdır.

Full atraksiyon hayat yaşar, ekstrem sporlarla ilgilenir ve sene boyunca tatil yapardım, yaz benim için hiç bitmezdi.

işledikçe ışıldardım. Köle gibi çalışmayı işlemek sanmayın.
gece bekçiliği.
Avrupa veya Amerika da tır şoförü olmak isterdim.
güncel Önemli Başlıklar