bugün

Yalnızken bir kişi darlık çekerdi evlendikten sonra iki kişi darlık çekti olayına girmektir. ileride çocuk sayısına göre bu darlık sıkıntısı artabilir tabiki. Yalnız da olmuyor diyenler için çok rezil bir durum kesinlikle. Bekar olmanın dezavantajlarını kabullenen kişiler bence bu durumda evlenmemeli. Hiç olmazsa tek kişi olarak rahat Yaşar bir nebze.
3 çocuk yapanlar var bir de. Fakirliklerine dahil edecekleri tam 3 günahsız üye.
hep saygı duydum kısılerdır
asgarıyle calısıp kırada oturup bırde evlenenen ınsan abi dunyanın 8.harıkasıdır kım ne derse desın ıyı cesaret bende 2 tane ev var aldım para 5 bın lıra gene tereddutlerım oluyo dusunun yanı.
Tımarhaneye kapatılmalıdır.
yazıktır. Yapmayın yaptırtmayın.
maddi durumu kötü olup evlenen insan = sonunu düşünmeyen insandır maalesef. borçlar ve kredi taksitleri nasıl ödenecek derken stres altında erken yaşta saçları dökülen bi çare.
asgari ücretle evlilik geçireceğini sanan kişidir.
en azından sikişir. fakiri mutlu eden başka ne var sanki.
kimsenin maddi durumu kötü değildir ve evlilikten ne beklenildiğine bağlıdır. insanlar çok garip parası yok diye gülmesin, evlenmesin , sevmesin hatta ölsün.
bunun adı kapitalizm ve hatta iş gücü olmayan insanı insan olarak saymaz bile.

şimdi herkes kendi durumuna göre yaşamalı. bakıyorsun zengin adamda 50 bin liralık düğün peşinde durumu zayıf olanda sonra rerere rororo çipili çipili kıskıskıs. mesela evlilikte herkes maliyetten bahsediyor. bir imza nikah için para gerisi hikaye sürüye uyma. sevene samanlık bile seyran gelir.

şimdi benim durumum var diyelim işte bu insanlara yardım etmeliyim. adam oturmuş peteğin yanına zengin açmış elini semaya soğukta kalana yardım için duaya. tamam dua güzel birsey amenna ama git bir torba kömür al ver. yaradan kulu kula yardım etsin diye görevlendirmiş.

mesela bir tane ekmeğin var aç biri geldi sende oturdun yedin ekmeği aç kişi öldü haşa sonra suçu atarsın yaradana demezsin ki bölüşseydim ölmezdi.
güncel Önemli Başlıklar