bugün

korkulması gereken insan çeşididir. her zaman üç maddesi bulunur bu kişinin. maddeler halinde konuşan insan karşıdakini konuşturmaz çoğu zaman. şöyle ki:

-bir, ben sana öyle demedim.
-iki, benden nasıl böyle bir şey bekliyorsun anlamıyorum.
ben böyle bir şey demiş olsam bile, sen bunu nasıl duyuyorsun, bu da üüç.
biiiiiiiirrr çok sıkıldım
ikiiiiiii yerim çok dar
oooooo senden çok var
(bkz: rober hatemo)
birincil olarak hayati cok duzenlidir. ikincil olarak da her zaman planli yasar ve mutlaka bir b plani vardir. ucuncul ve son olarak da anlasilmasi kolay insanlardir.
bir: öğretmen olma ihtimali yüksek olan insandır. iki: öğretmen değilse bile öğretme isteği ile doludur. üç: anlattıklarının karşısındaki tarafından iyice anlaşılıp ezberlenmesini ister. dört: özellikle günümüz gençliği için karşısında böyle bir insan bulmak büyük şanstır. beş: her zaman sıralamaya uymayabilir. *
1- sıkıcıdır.
2- o konusurken kendinizi t.v.'De acıkögretim fakultesi izlermiş gibi olursunuz.
3- ellerindeki kalem olmazsa olmazdir.
4- o kalemi sanki kılıçmış gibi kullanirlar mübarek sanki eskrimci.
5- Avrupa'nın lider kazein-kazeinat üreticisinden stoktan teslime inanmazlar.
6- hergün fotomac ve posta gazetesi okurlar.
7- madde madde konusurken cok itici gözükürler.
8- benim bu kişilerle alakam yoktur uzun uzun izahat vermektense kısa yola saptim.
9- kafamı kızdırma kalemi kafana atarim.
10- kırmızı don demek için 10 madde nasil uydurdum rehberidir bu entry.
psikopatın tekidir.

züleyha gel bure kız!!. bu penbe don benim mi lan?. kız dedim bak, seni son kez uyarıyom dedim, pirensiplerim var dedim.
neydi?, şimdi tekrarlıyosun benlen beraber yüksek sesle,
biiir, bir daha beyaz çamaşırlara renkli karıştırmayacaksın. dikkatli olucam de bakim, söz ver lan...bağır sesini duyim.
ikiii, balkonda çamaşır asarken kısa kollu yarı çıplak dolaşmayacaksın, tekrarla bakalım neymiş...
heh aferim.
üüüçç, söylediklerimle ilgili en ufak bir hatanı görürsem dolaptaki arcantin bardakla suratını patlatırım..
höööy, anlaştık mı diyom?.
döört, bu son tekrarımız.
aferim, vallahi neşelendim, hadi şimdi bana bi kave yap.
hayat bilgisinde ceyhun yılmaz'ın canlandırdığı ruhi karakteridir. iki madde sıralar ve arkasından değişmez üçünce madde gelir:

(bkz: bu bir çelişki midir)
Genelde azarlama veya ayar verme amacında olan insandır. Bir de dershane öğretmenleri var tabi.
bak şimdi beni dinle
1.bundan sonra benden izinsiz dışarı çıkmayacaksın
2.sessiz olacaksın
3.uslu duracaksın
4.çok ders çalışacaksın
5.takıldığın yerde bana soracaksın
6.

kime diyorum?
nerde bu çocuk
-bak yine dışarı çıkmış.

gibilerinden monologlardır. o kadar maddeyi çoğu bünye kaldıramaz zira. bu yüzden bir bakıma kendi kendine konuşma sayılır maddeli konuşma. *
sürekli direktif veren emretmeye, hükmetmeye çalışan insan tipidir.
karsısındakinin düz konusmadan anlamadıgını düşünen büyük ihtimalle gözlerini aça aça, parmaklarıyla sayarak maddeleri söyleyen insanlardır..
(bkz: hukukçu)
(bkz: ahmet çakar)
karşısındakinin hatalarını yüzüne vurma amacı güden insandır.
bir, böyle insanlarla tartışmaya girilmemelidir.
iki, böyle insanlarla tartışmaya girilse bile uzatılmamalıdır.
üç, böyle insanlarla tartışmaya girildiğinde inat edip mevzu uzatılsa bile kaybedileceği bilinmelidir.
maddelerin sayısı çoğaldıkça dinlenmeyecek olan insandır.
normal konuşmaktan sıkılmış yenı heycanlar arayan genelde tehdit şeklinde ortaya çıkan maddeler bütünü. şöyle ki:

1. eve bidaha bu saatte gelmıceksın
2. gelirsen haberım olucak
3. haberim olmazsa bidaha eve gelme şansın olmıcak anlaşıldı mı
- ??!!
- anlaşıldı mı dediimmm.
psikopat insan tipidir.
bir, gidene kal demem asla
iki, ezdirmem kendimi aşka
üç, düşman olup ayrılmak yakışmaz sana son sözüm iyi şanslar.
örnekteki gibi, genelde bitiş maddeleri olurlar. *
- evet beyler, paraları göndermeyen kalmasın..
+ birincisi, an itibarı ile içinde bulunduğumuz toplu taşıma aracında bayan yolcuların da bulunduğu gerçeğini umarsızca gözardı ederek tüm yolculara beyler diye hitap etme gafletinizi şiddetle kınıyorum.. ikincisi, ...
- in lan aşşa hayvan, başlatma ikincisine..
madde bağımlısıdır.
bir hayat bilgisindeki ruhi!
iki diğeri kim bilmiyorum.*
üç bu bir çelişki midir?
bir diğer aşamada kendini aşıp maddeler halinde şarkı söyleyen insandır.

bkz. biiiiiirrrr çok sıkıldım
ikiiiiiiiii yerim çok dar....
dedigi her seyin tam olarak anlasılmasını isteyen insandır, kolay degil colukla cocukla ugrasmak.
sayıları söylerken uzatan insandır. biiir, ikiii, bu da üüüüç. karşısındakileri çocuk yerine koyar ve taviz vermez bir hava takınır. bu tip insanlarla girilen tartışmalarda göt olma olasığı bir hayli yüksektir.
maddi dünya insanıdır. sevmez manevi işleri.
(bkz: seni hic sevmedim sutoglan babani da sevmezdim)
güncel Önemli Başlıklar