1. 1.
    sol çomarlarımızın, "türkiyede dost kalmadı islam sevdanız yüzünden" diye salya sümük açtığı başlık olan (bkz: erdoğanın fransız malı almayın cağrısı) olayının asıl sebebidir.

hayır atılan haberi girip okumadan ağlama özelliğiniz var ya onun için bunu yazdım. bizim onu dememizin asıl sebebi onların da bunu demiş olması. anladık mı şimdi?

mantıklı geldi dimi? ama mantıklı geldi diyemezsin çünkü o zaman sosyal medyaya uyamazsın.
    10 -19 ... uluyan bilge
  2. 2.
    kimse yemiyor artık bu "safları sıklaştırın, saldırı var" geyiklerini. anlayamadınız bir türlü.

milletle taşak geçer gibi lacoste, renault bilmem ne logolarını paylaşıp boykot çağrısı yapıyorsunuz. 2 gömlek alıp bir asgari ücret bırakılan ya da en düşük el arabasından hallice modeli 170 binden satılan markalarla vatandaş irtibatı keseli çok oldu.

arabistan da türk mallarına boykot çağrısı yaptı. hadi götünüz yiyorsa hacıları durdurun, arabistan'a turist göndermeyin. hac boykotu uygulayın.
    22 -4 ... kinamiyo takao
  3. 3.
    mq decathlon yerine colombia'ya para mı bayılacam. ülkenin anasını ben sikmedim. kusura bkma usame, kusura bakma sümeyye, kusura bkma rabia, kusura bakma omar, kusura bakma köktenci akepeli. siktirin gidin mq paranız olsa fransız malı alırıdnız.

ruslar tarafından bombalanan askerleri kurtarmya giden rusya'dan s-400 aldınız, hala "açarım bak" diye caka satıyorsunuz.

valla yansanız, elimi uzatmam, tekme atarım. hıyarağaları sizi.

bi siktirin gidin ya. hasta garantili hastanelerin hırsız müteahhitlerine para bayılacağınıza önce bir devletin ilaç borölarını ödeyin. grip aşısı bile reçeteye tabi oldu.

türk malı mı kaldı mq. princi bile sıfır gümrğkle ithal ediyorsunuz. neden; çünkü akepeli yandaş pezavenkler komisyon alacaklar.

hakkaten ölün mq.

ilk seçimle postalanıyorsunuz.
    12 -3 ... messerschmitt109
  4. 4.
    Eee tamam. Haberimiz var da boykot listeleri yapacağınıza öneri listeleri yapsanıza. Millet o ilaçlara alternatif olarak ne alacak. Ya da sizin önerdiğiniz ilaçlara alerjisi var mı. Misla ben ilaçların bazılarına alerjik reaksiyon gösterebiliyorum.

Millet bize boykot ediyi biz de boykot edelim diye ağlayacağınıza son 20 yılda her güç elinizde iken şu ülkenin dışa bağımlığını minimalize etseydiniz.

Ulan polis araçlarımızın neredeyse çoğu Fransız malı. Ve yıllar içinde çok kez yenileri geldi. Biz yıllardır 100 yıllık bir teknoloji olan arabayı üretmeye çalışıyoruz. Ve yıllardır yerli araba gelecek de gelecek. Hah geldi diyorlar yerli arabaya biz bari alalım diyoruz. Ama 2023 de gelecek miş ba ba ba ba.

100 yıllık bir teknoloji olduğunun altını çiziyorum. At arabasına çapa motoru takın ona bile okeyim ama 100 yıllık bir teknolojiyi bu kadar bekletmeyin.

Lafa gelince devrim arabası ajitasyonunu da çok severler.

Devrim arabasının emrini kim verdi?

Cemal gürsel. Cemal gürsel kim... Menderes'i asan adam. Yani muhalifleri kim türk muhafazakarları. Zamanında karşı çıktığınız adamın projesinden prim yapmak da ayrı komedi.
    6 -2 ... uzay muhtari
  5. 5.
    Fransa da satılan türk malı varsa almasınlar eksin olsun ibneler.
    4 ... oberst
  6. 6.
    Boykot böyle yapılmaz. Zaten ekonomik gücün yoksa boykot da yapılmaz. Türkiyenin Tüm ticari sanayi ve ekonomi piyasası dışarıya bağlı, el mahkum, boykot yapalım. Olur. Yaparız. Nasıl olacaksa. Hem devlet ricali yabancı mal kullanmayı, marka takılmayı önce kendi bıraksın, örnek olsun millete, ondan sonra vatandaştan destek beklesin. Tabi hangi üründe yerli malı kaldıysa.

Dolar euro altın borsa faiz yabancıların elinde. Biz de ne var? Hava su gaz. Ha bi de çay var sahi bak, az daha unutuyordum. Cepte Tl bile yokken Hangi parayla boykot yapalım? O yüzden Artık Bu günü kurtarma hareketleri bayatladı. Tutmuyor. Başka şeyler denemek lazım azizim. Evet..
    5 -2 ... gazeloglu
  7. 7.
    Macaron cok kaşınıyor.fransiz arkadaslarim gidici oldugu icin aşırıya kactigini söylüyorlar.

Secimde gidici imiş oyle diyorlar.zaten tipinde menet bile yok fransa halkina acıyorum.
    1 -1 ... a d o l f i n a
  8. 8.
    "fransada hangi türk malı var ki almayacaklar" sorusunu beraberinde getirmiştir. ya biz bazı arkadaşlar ile ayrı gezegenlerde yaşıyoruz ya bizim gözümüz kapalı ya bunların gözleri çok açık. ulan fransada hangi ürünün var ki bu ipneler boykot uygulasın ? beyaz eşya mı gönderiyorsun oraya yerli üretimin olan arabayı mı yoksa yerli şampuanını falan mı ? sana ne ile saldıracak bunlar neyin baskısını yaşıyorsunuz hükümet ve emikleyicileri olarak.

senin reyisinin hanımının meşhur çantası bile fransız malı sen dön kendi derdine yan önce sonra fransa ile didişirsin.
    5 -2 ... mel mel bakan gibson
  9. 9.
    Fransızlar ülkeye geldikleri gibi bim'e girip billi billi yumurta alacaklardı zaten amk..
    1 -2 ... psychostasia
  10. 10.
    Macron un amına koim size bişey olmasın...bakalım fransadaki milliyetçi gurbetçiler bizim pek bayıldığımız fransanın sömürgeleri bu çağrıya nasıl tepki verecek...
    1 ... oberst