bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    "maç skorlarını özetlerinden önce veren spor programları" diye çoğul bir başlık açacaktım ki sözlüğün başlık kapasitesini aşmışız, tekiliyle idare edelim. konuya gelecek olursak , zap yaparken ayda yılda bir spor programına denk gelmişiz.*** merakla bekliyoruz maçları. aklımıza takılıyor " ya ronaldo ne yaptı acaba? " , " liverpool - manchester maçı kaç kaç bitti?" , " arsenal koptu mu ligden? " bunların cevaplarını öğrenmek ve biraz da kaliteli futbol görmek için dünyadan ilişkimizi kesip programa odaklanıyoruz. spiker konuşuyor , yorum yapıyor güzel. değişik bilgiler öğreniyoruz eyvallah. fakat tam özetten önce cümleyi şöyle bitirince deli oluyor insan. işte chelsea zorlu wigan deplasmanını 3 golle geçti veya liverpool evinde arsenalle eşitliği bozamadı. ya bir insan oturup 90 dk bir maçı izleyemediyse ve onun özetini izlemek istiyorsa ona yapılabilecek en büyük kötülük budur ey uuser!! düşünsenize bir maç izlemeye gitmişssiniz*** ve maçın skorunu önceden biliyorsunuz. 90 dakika dayanabilir misiniz? zannetmiyorum. özetlerde bu kadar sıkıcı olabiliyorsa bu durum , 90 dakikayı hayal edemiyorum.

şu tarz bir uygulama da var. spiker maçın skoruyla alakalı bir şey söylemiyor , fakat maç başlayınca maçın altta sonucu yazıyor ve özet öyle devam ediyor. var mı böyle mantık? spiker de sütten çıkma ak kaşık değil zaten. "goller havada uçuştu ,6 gol izleme şansı buldu tottenham seyircileri." bre adam niye izleyeyim ki ben şimdi. 6 gol atılmış. ben 6. golden sonra belki bir tane daha olucak diye heyecanla bakabilmeliyim değil mi? sen de bu arada reklamlarını gözüme sokarsın , istediğini elde edersin. ama yok kesinlikle seyircinin zevkinin içine edilmeli. söyle kaç gol olduğunu veya kimin kazandığını, baktın adam kulaklarını tıkamış özet başlayana kadar seni dinlemiyor , koy özet boyunca maçın sonucunu alta ,ne güzel istanbul...

şunu da anlıyorum belki maçı değil de sonucunu takip edenler de olabilir. onlar için bin tane yol var. gazeteden okursun , teletext den bakarsın olmadı gir bir tane iddia bayiine kesinlikle öğrenirsin fakat maçı izlemek isteyip de kaçırmış birinin tek seçeneği vardır. o da özetini izlemek.* bence bir daha düşünlmeli o sunumlar , çok yanlış yoldalar çok...
    2 ... texaskatliami
  2. 2.
    maç izlenmedi ve skor bilinmiyorsa çok feci bir durumdur. ilk özetten sonra parmağın, tv kumandasının üstündeki mute düğmesine basması kaçınılmazdır.
    1 ... maximus