bugün

Ülkenin minimum yüzde 52 gibi bir oranda hafif/orta/ağır düzeylerinde zeka geriliğinin olduğu gerçeğidir.

Ve bu insanlar inanabiliyor musunuz oy verebiliyorlar.

Bunların oy verebilmesi için en azındandan bir ön koşul olarak matematikteki 4 işlem problemine tabi tutulmalarını kanunlaştırsak o kadar eminim ki yüzde sekseni sınavdan geçemez.

Ve böyle akıl yetisinden yoksun koca bir güruh inatla ve de ancak bir fahişenin duyabileceği bir his olan sırf zarar vermiş olmanın zevkini çılgınca yaşamayı arzuluyor, düsmancıl tutkularının zaferini kutlamayı diliyorlar. Nihayetinde zevkten dört köşe olmalarının müthiş duyumunu yüzlerindeki ifadelerde yakalıyorsunuz ya işte bu çıldırtıcı.

Bir maymunun sizi aşağılaması ne kadar katlanılamaz ise bu da böyle.
Kimse bu sinir bozucu duruma tepkisiz kalamaz ya. En azından basar bir okkalı küfür.

inanın Hiçbir eylem bu kadar tatmine ulaştıramaz sanki bir parmakları doğustan olmayan bu insanları.

Ve son olarak oy verme sürecine dahil olan her insan eşit zeka seviyesine ve ülkenin geleceği için doğru karar alabilme yetisine eşit orands sahip olmadığı için bu noktada bizimki gibi ülkelerde yaşayan kafasi çalışan kesim büyük bir ısdırap yaşıyor.

Evet mümkünse kırsaldaki adam oy veremesin.
Mümkünse en azından oy verecek insanlarda bir lise mezuniyeti aransın ki o da yeterli bir çözüm sayılır mı tartışılır.

Belki o zaman daha iyi olur bilemiyorum.
bu hakaretleriniz devam ettiği müddetçe sittin sene zeka geriliği devam edecek hem de her seçimde.
Olmayan bir fonksiyonun tanımlaması, üzerinden tez üretilmesi gereksiz bir durumdur.
Seçimi kaybettikten sonra bazı CHP li hesapların m.incenin karısının kaçırıldığı ve tehdit edildiği için ortalarda gözükmediği, zorla mesaj attırarak yenilgiyi kabul ettirildiği iddiasını yazmalarına ve bunun binlerce etkileşim almasına şahit olunca kabul ettiğim bir gerçektir.
görsel
Hem de ne gerilik.oyle boyle degil.
arada bir düşünmüyor değilim belki yanılan biziz AKP'liler haklı diye. ama nerenizden tutsam elimde kalıyorsunuz.
Kesinlikle katiliyorum.
Zira bunlarla benim oyum birse kapatip gidelim ulkeyi.

görsel
görsel
Yani önce Tayyip kaçmak için hazır dediniz seçimde n sonra,olmadı seçimde hile yaptı dediniz,olmadı Tezcan çıkıp yüzsüzce yalan söyledi 2tura kaldık diye,yine olmadı şimdi millete hakaret ediyorsunuz.tabi ahlak edep haya olmayınca atış serbest.bu halk sizi her seçimde gömer.
görsel
her seçimden sonra anlaşılan gerçektir. özellikle iç anadolu ve karadeniz'de büyük bir zeka geriliği var maalesef. bunlar olduğu sürece biz bu ülkenin sorunlarını çekmeye devam edeceğiz..
"biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız"

diyen bir adama "reis" denilmesi, mhp ile seçime girmesi, milliyetçiyim diye geçinen adamın yukarıdaki sözü söyleyen şahısa oy vermesi örnekleri ele alınınca doğruluğu düşündüren önerme.
yüzde 99'unda var.
ben size bir şey söyleyeyim o vakit.

öncelikle kişi kendinden bilir işi. sonra ise elhamdulillahirrabbilalemin.
her zaman söyledim yine söylüyorum. elin köylü çomarı endüstri 4.0'dan , bilimden , ekonomiden anlamaz. onlar için tek önemli olan şey yol yapılması , hastanede sıra beklememesi, cebine para girmesi. işte bu kadar kıt bir düşünce maalesef.

adam/kadın hayatı boyunca tek bir kitap okumamış. bu yüzden sorgulama , araştırma , analiz etme gibi yetenekleri tamamen körelmiş. hayatını kahve köşelerinde geçirmiş , bu özelliklere sahip olmayan bir bireyin , kendisine söylenen vaatleri sorgulamadan kabul etmesi kaçınılmazdır. sen ona tüm gerçekleri önüne kanıt sunarak anlat , bildiğinden şaşmaz. çünkü böyle bir yetiye sahip değil.

bunu anlayın artık. bu halk eğitimsiz , bu halk cahil.16 yıl içinde gerçekleşmiş icraatları sadece birilerinin pohpohlamasıyla dinleyen kişilerden bahsediyoruz.

dünyadaki teknolojik gelişmelerden zerre haberi olmayan , ülkesini erdoğan israil ve amerika'ya kafa tuttu diye
dünyanın süper gücü sanan , savaşın hala iman gücüyle yapıldığını zanneden , mantık çerçevesinde düşünmekten yoksun binlerce beyin var türkiye'de.

hala şaşırıyor musunuz sonuçlara ? ben şaşırmıyorum. çünkü bu halk eğitimsiz. bu halkın gözlerinde at gözlüğü var. çocuklarımızın , ailemizin geleceğini bunlar belirliyor. hem de kendi çıkarları için. geleceğimizi yurt dışında master yapmış mühendisler , doktorlar , ekonomistler değil de ; 50 sene boyunca köyden dışarı adım atmamış insanlar belirliyor. hem de kendi çıkarları için.

üzgün müyüz? hayır değiliz. biz umutlandık. hala bir umudun var olduğunu gördük meydanlarda. bir değişimin olacağına inanan milyonlarca güler yüzlü insan gördük. çabanız için , inancınız için teşekkürler güzel yürekli "insan" , insanlar.
yıllardır var ama her geçen gün embeselliğe doğru hızlı adamlarla gidiyoruz.
Yıllardan beri bilinen bir gerçek var. 35% seçmen her şekilde siyasal islami destekliyor. Bu secimde saadet partisi seçmeni olup sırf chp ile ittifak yapıldığı için erduvana oy verenler de oldu.

51% küsur aldığı secimde erduvanin karşısında 12% civarı mhp varken , bu secimde bu 12% yanında olduğu halde aynı oyu aldı.

Diyeceğim milliyetçi cephe ve sosyal demokratlar birleşmeden 50% barajı zor aşılır.
Bir kez daha arkama yaslandım ve diyorum ki yenilgiyi kabul edin o sizin kirsalda dediginiz köylü dediginiz insanlar bu ülkenin kaderidir. Ha yok hakaret etmeye devam edecekseniz hatırlatırım koyun dediniz koyduk güm diye.
Sizi tatlı su halkçıları. Halkçılığınız seçim kaybedene kadar. Twitterda gece boyu yok eşi kaçırıldı,yok kendi kaçırıldı diye zırvalayıp durdunuz, Biz aslında daha çok aldık oyumuzu saymıyorlar dediniz, Anadolu ajansına çamur attınız ama en son elinizdeki veri onunla örtüştü. Artık akıllanın. Yalan dolanla bir yere kadar. Öyle bir iki traktörle yarım halkçılıkla göz boyayamazsınız. Gerçek yüzünüz şimdi ortaya çıkıyor. Hakaret ettiğin insanlardan oy alamazsın.
Zaten lq su 90 ortalama çıkan bir memleket.
Fluoridli diş macunlarını bile sebep gösteremeyeceğim bir kesim.
Gerçek düşman cehalet.
Her zaman diyorum. 12 milyon yeşil kartlı.

En az 2 milyon akp belediyelerinde ve devlette çalışan taşeron var.

Aileleri ile beraber mevcut kazanımlarını kaybetmek istemiyorlar. Belki zorunluluktan belki de isteyerek akp'ye oy atıyorlar. Bu bir kısır döngü; ancak ekonomik iflas bunu kırar. Aile yardımları kesilirse, belediyeler işten çıkarmalara başlarsa o zaman ibsanlar akp'ye tepki koyar. Yoksa bu böyle gidecek.
Türkiye aziz nesin Aysun Kayacı ve Barbaros şansala kızıp köpürüp dediklerine gelen vatandaşların oluşturduğu boşkümedir.
Yirmi seçimdir hala CHP’ye ve o ideolojideki bireylere oy verenleri gördükten sonra benim de katıldığım önerme. Mal mısınız oğlum? Olmuyor işte git Saadet’e ver ne bileyim Doğu Perinçek’e ver.
aslında zeka geriliğinden ziyade, bu kitlenin imamhatip kölenli olup cocukluklarından gelen bir eziklikliği vardır seküler kesime göre, çünkü, para olsun, eğitim olsun, hayat standartları olsun hemen hemen her konuda seküler kesimin çok gerisindedirler ve onların hayatına gıpta ederler ki genelde klasik jargonları '' bizde öbür tarafta bu hayatı yaşayacağızdır.'' bu sebep ile bu kesime karşı tek üstün gelebilecekleri alan olan seçimlerde batacaklarını bile bile kendi zihniyetinin adayına yani rte'e ye oy veriyorlar ve on daha seçim olsa yine ona verirler yani bence zeka geriliği değilde geçmişten gelen bir eziklik bu durum.