1. 1.
    10 bin yeter gibi duruyor.
    ... salon beyefendisi
  2. 2.
    13 - 14 bin tl yeter.
    -1 ... ikinci nesil yazar
  3. 3.
    masrafsız adama bin bile yeter.
    -2 ... ilgisiz ve sorumsuz insan
  4. 4.
    1500 dolar karşılığı neyse o. en az bu olmalı.
    -2 ... hastavilla
  5. 5.
    5 demeye gelmiştim gözümde para içinde yüzen biri canlanarak. Herkes 10-15 demiş asfgh Masrafsız biri olduğum için mi saf biri olduğum için mi böyle oldu bilmiyorum
    4 -1 ... tear of the moon
  6. 6.
    Yeteri kadar olmalı yada olanı yettirebilmelidir. Ne demekse işte anladınız.
    5 -1 ... pinklady
  7. 7.
    Kimse de demiyor ki bana 10 bin verecek patrona ben ne vereceğim?
    Adam sizin babanız mı size her ay 10 bin versin, araba versin, telefon, yakıt, otel... bedava.
    10 bin alan adamın firmaya masrafı 20 bin.
    % 20 kârla iş yapan bir firmaya girip ayda 100 bin ciro yapsanız kendi masrafınız bile zor çıkar.
    10 bin maaş bekleyen akıllılar önce firmaya 200 bin ekstra ciroyu garanti etsinler, firma sahibi zaten bayıla bayıla verir öyle adama 10 bini.
    3 -1 ... huzuru kendi icinde bulan adam
  8. 8.
    300 500 bin felan.
    Keşke büyük harf kullanılabiliyor olsak da 'felan' ın e sini büyük yapsam.
    1 ... meruem
  9. 9.
    Elektrik su internet telefon faturası, aidat,kira ortalama bir şehirde en az 1500.
    Bunun yeme içmesi giyim ihtiyacı ve sağlık giderini de eklersen 3000 den aşağı hayatta kalamıyorsun. Ama işveren hayatında hiç bu tarz giderlerle karşılaşmadığı için 1800 yeter susun ve çalışmaya devam edin.
    2 ... domestik ev hanimi
  10. 10.
    Asgari ücret en az 3000 bin tl olmalı. Ve diğer bütün maaşlar asgari ücrete bağlı olmalı. Atıyorum polis asgari ücretin 2 katı, doktor 3 katı vs vs şeklinde belirlenmeli.
    ... erbolatbatur