1. 1.
  aslında başlık tam olarak "bu ay maaş alırken öğretmenlerin vicdanı sızlayacak mı" şeklinde olacaktı. malum harf sıkıntısı... neyse ben çok merak ediyorum yazın 3 ay, kışın 15 gün, hafta sonu iki gün, bayramlar, resmi tatiller, boş dersler derken yılın yarısını tatille geçiren ayda 4 buçuğu cebe indiren tüm bu tatillerin üzerine bu ay coronavirüs nedeniyle de tatile çıkan ve muhtemelen avm'lere koşan öğretmenler bankamatiğe maaşlarını çekmeye gittiklerinde vicdanları nasıl olacak acaba. özel sektörde veya kamunun diğer alanlarında memurlar çalışmaya devam ederken neden öğretmenler tatil yapıyor?

  coronavirüs tehlikesi varsa her yerde var. sadece öğretmenlerin tatil yapması, kamudaki diğer memurların işe gitmesi, özel sektörün hafta sonu dahi çalışanlarına izin vermemesi haksızlık değil mi?

  durum bu şekilde devam edecek olursa, öğretmenler mart+nisan belki mayıs dahil yatacaklar. sonra zaten yaz tatili 3 ayda orada yatacaklar ve yattıkları yerden (devlete bağlı olanlar) maaş alacaklar. bu nasıl bir dünya böyle?

  ben şimdi soruyorum; ey öğretmenler aylarca yatıp, benim ve diğer vatandaşların ödediği vergileri maaş diye cebe indireceksiniz. dersler uzaktan eğitimle yapılacağı için mart, nisan, mayıs aylarını tatille geçireceksiniz. üzerine hazirandan eylüle kadar yaz tatiline çıkacaksınız. ve aylarca yata yata maaş alacaksınız, sizin vicdanınız rahat mı?
  23 -27 ... alininki
 2. 2.
  Ya ben sizin kafaniza tukureyim.

  Ulan sanirsin memlekette herkes aldigi parayi kuruşu kuruşuna hak ediyor. Lan adamlar keyfinden mi çıkmıyor evden düdük? Zaten öğretmen dediğin gariban gariban okuyup zor bela kendini kurtarmis insanlar. Onlara laf edip bilmem kac milyon lira vergi borcu silinenlere laf etmezsiniz, belediye baskani olup yedi ceddini ihya edenleri gormezsiniz.

  Adaletini sikeyim dünya.
  20 -14 ... gazorpazorp
 3. 3.
  (bkz: yok ki)

  Dermişim.

  Ama öğretmen tayfası, hele de sözlükteki ler çok agresif. Hemen köpürüyorlar. Neyse ben bir şey demiyim.
  14 -5 ... tea man
 4. 4.
  Zannnetmemekteyim.
  9 -3 ... itoglu yourself
 5. 5.
  Hayır, sızlamayacak.
  13 -13 ... imla
 6. 6.
  peki imamların kalbi sızlayacak mı malum cemaatsiz namaz namaz değildir artık hutbe de okumuyor yani iş yapmıyor maaşını biz vergilerden veriyoruz vicdanı kalbi sızlayacak mı bunların.
  8 -5 ... nick koymayi unuttum
 7. 7.
  Yahu bırak vicdanının sızlamasını. O atm den parayı çekerken neden bu kadar para alıyorum? Suriyede 10 bin alan cahil sözleşmeli er ne iş yapıyorki falan da der.
  6 -6 ... napacuhh
 8. 8.
  Çok güzel böyle, niye sızlasın lan hıyarto? Virüsü ben mi çıkardım, ortalama 6 ay tatil beni bekliyor, uzayacak gibi...ek ders yatar mi, yayarsa kaymaklı fıstıklı dondurma
  1 -8 ... uralaltaysayan
 9. 9.
  Sikayetin varsa sen de ogretmen ol.
  4 -5 ... turkuaz54
 10. 10.
  sarayın vergileri toplanırken saraydakilerin vicdanı sızlıyor mu? bize sabırla eğitim veren öğretmenler o maaşı sonuna kadar hak ediyor. bu dünyada kimlerin cebine ne paralar giriyor da vicdan sorgulanmıyor. konu öğretmenler olunca mı vicdan sorgulanıyor? öğretmenlere gelene kadar kimlerin vicdan muhasebesi yapılması gerek onu tartışalım önce. sonra konu öğretmenlere gelsin ki senin 7 sülalenin ağız kokusunu veli toplantısında sabırla çeken biri o maaşın katlarını hak ediyordur.

  tanım: döl israfı sorusu.

  edit: öğretmen değilim aşçıyım.
  5 -5 ... tanri bizimle sims oynuyor