1. 1.
  Alternatif bahtsız bedevi ve çöl ikilisinin akıllara gelmemezlik etmeden duramayacağı durumdur.
  4 -1 ... dirilis yarinlara kaldi
 2. 2.
  maaş cebe/cüzdana girmediğinden sıkıntı yok.
  1 ... di anforgivin
 3. 2.
  çok talihsiz bir durum, yaşamış biri olarak söylüyorum. çocuk gibi ağlamıştım, insanın kendini çok aciz hissettiği bir zaman. hem de bir bayram arifesi olunca, verilen sözler.. yoksa para pul umurunda olmuyor insanın. kartlar.. vs de cabası elbet. hayatımda o ana kadar para istemeyen ben için zor bir durumdu şüphesiz. hiç unutmadığım ise; o dönem farklı bir yerde birlikte yazdığım arkadaşlarımın, "hesap numaranı ver hemen.." demeleri.. o zor zamanlarda benim için çok kıymetli sözlerdi.. ha bir de cüzdanıma tabi ki çok üzüldüm. şimdi onu anımsatmayan dandik bir tane aldım.
  5 -2 ... sabahuykusu
 4. 3.
  Dünyanızın bir anda karardığı, bir aylık emeğinizin naniiikk yapıp uzaklaştığı, borcun, harcın, taksit ödemelerinin heyullah misali başınıza dikildiği andır.

  Rüya mı, şaka mı gibi umut verici unsurlardan medet umsanız da, bir süre sonra, baldırı çıplak, beş parasız kaldığınız gerçeği, bedeninize manda gibi oturur afedersiniz.
  Ben değil, bir arkadaş!
  4 ... zeytinyagli dolma kalem
 5. 4.
  tesadüf değildir. bankamatik önlerinde bekleyen kapkaççıların sizin maaşı aldığınızı izleyip ona göre zayıf bir anınızda hemen cüzdanı kaçırmalarıyla sonuçlanır. evet.
  ... kazangap