1. 1.
  mağazadan hiçbir şey almadan derhal çıkmanıza yol açacak çalışandır. aklı sıra size yardım etmeye çalışmaktadır. fakat hafiye gibi peşinizde dolaşması, her baktığınız ürüne yönelik birşeyler söylemesi alışverişin tadını kaçırır.
  2 ... miniminibir
 2. 2.
  ilgili çalışandır.
  1 ... jimmy the pro
 3. 3.
  Daha mağzaya girer girmez "nasıl yardımcı olabilirim" veya "nasıl birşey bakmıştınız" gibi sorularla sizi karşılarlar. Ürünlere bakarken peşinizde dolaşıp sizi izlemesi sanki kendinize hırsız muamelesi yapılıyormuş izlenimi yaratabilir. "Nasıl birşey bakmıştınız" diyen kızı "daha bakamadım müsade edersen bakacağım" diyerek nakavt edebilirsiniz.
  3 -1 ... archon1
 4. 4.
  özellikle kozmetik sektöründe calisanlara teblig edilen emirdir. Baska türlü calisma sanslari yoktur zira oturmanin yasak oldugu bu isyerlerinde her gün satis raporu verilmel zorundadir. Yani senin benim asigim oldugu icin gezmezler pesinde. Ha taktik yanlis midir evet elbette.
  4 ... vigilante8
 5. 5.
  sadece bakıyorum beğenirsem sizi çağırırım dediğimde surat asarlar.
  ... frodo baggins
 6. 6.
  o da olmasa peşimizden koşan biri olmicaktır.
  4 -1 ... ucmak isteyen pilot kalem
 7. 7.
  işini bilen tatlı bir kız ise hiç rahatsız etmez hatta uzun uzun sohbet eder sizinle bir tşört alsanız da bunu yapanlar var işte onlar tatlı kızlar.
  1 ... enkidu1986
 8. 8.
  Kişisel prim, kota doldurmak gibi zorunlu sebeplerle müşterinin peşinde dolaşan çalışanlardır. Bu durum tamamen firmanın dayatmasıyla ilgili bir durum. Müşteri memnuniyetine önem veren firmalarda bu tutu7m çok fazla yok. Müşteriyi sıkmak ya da mağazadan mutsuz ayrılmamasını sağlamak adına müşterinin rahatsız olduğu bu tavırdan uzak duruyorlar. Ama öncelikli hedefi ciro artırmak olan firmalarda bu tarz çalışanlarla sık sık karşılaşmak mümkün.
  1 ... juliet ashton
 9. 9.
  eğer sizinle ilgilenmezse patronundan azar yiyecek olan çalışandır.
  patronlar hassas.
  ... bottle of rum
 10. 10.
  sattığı mal kadar prim alacak olan mağaza elamınıdır müşteriyi diğer elamanlara kaptırmak istememektedir.
  ... gurunanik