1. 1.
  Satış politikası. insanları her daim çekiyor. Ayrıyeten bankamatik kartıyla alırsanız o 0.01 kuruş sizde kalıyor.
  1 ... bilgisayar delisi
 2. 2.
  algı yönetimi..
  8 ... famborella
 3. 3.
  seni daha iyi yiyebilmek için.
  3 ... onickihavari
 4. 4.
  bir süre sonra fiyat hesaplanamaz hale geliyor, fiyatına baksanda algılayamıyorsun alıp geçiyorsun.
  (bkz: kafa s2kmek)
  (bkz: heryerde 9 99 görmek)
  3 ... aeritha
 5. 5.
  o değilde o etiketleri her gördüğümde 9.99'un 10 lirayla aynı olmadığını düşünen çok mu mal var diye düşünmeden edemiyorum.
  2 ... pasif paso agresif
 6. 6.
  bir aldatmaca, kandırmaca.
  9.99'u 10'a yuvarlamayıp 9'a yuvarlayan ve kasada fazla çıktı diye kavga eden müşteri gördüm. vatandaşımızdan umutluyum, yakında bu aldatmacayı sonlandıracaklar.
  4 ... nanautzin
 7. 7.
  Bu konuda yapılan bur sürü araştırma var.

  Fiyatı büyük punto ile yazarsan daha pahalı algılanıyor, küçük punto daha ucuz.

  Ufak meblağlı ürünlerde fiyatı net yazman algıyı netleştirir. Bu yüzden 1 tl ciler iyi iş yaptı ve sonrasında marketlerde de ne alırsan 1 2 3 5 tl günleri yapılmaya başlandı.

  Diğer yandan eğer 1000 tl lik ürün varsa 999 tl yazman inan çok farklı bir algı yaratıyor. Beyin digitleri aşağı yuvarlıyor.

  Fiyat üzerinden iletişim yapacaksan fiyatı üste yazman gerekiyor. Önce ürünü göstereyim diyorsan, fiyatı aşağı yazıyorsun.

  Gibi gibi. Her şey düzenin bir parçası, oyun büyük yeğen.
  3 ... yasak merve
 8. 8.
  vergi ve psikolojik etkisi ile alakalı bir şey olduğunu birkaç kişiden duymuşluğumun olduğu meseledir. tam aklımda kalmadı ancak o sondaki 90 kuruş bir yukarı yuvarlanırsa maliyetine bir miktar daha vergi artışı da ekleniyor diye hatırlıyorum. bir de insanların böyle bir algısı var. düz hesap misal 20 lira ile 19.90 arasında çok fark varmış gibi algılıyoruz.

  bu bir mevzu bir de bu avm ler içerisindeki yürüyen merdivenlerin birbirinin tam ters istikamete konulması mevzusu var. neden yan yana değil de her katın en solunda bir çıkış bir iniş en sağında bir çıkış bir iniş merdiveni var ? tüm katı dolaştırıyor bize itneler diğer merdivene gidene kadar kafanı önüne eğmeyeceğini biliyorlar. bu kapitalizmin gözü kör olsun lan işleri güçleri bizi silkelemek..
  8 ... mel mel bakan gibson