1. 1.
    çoğunluğun katlayıp geri bırakmaması ile ilgilenmeyen kişidir, düzgün yapamama ihtimali yüksek olsa da denemiştir, bana ne be işleri ne ki dememiştir. zira çalışma saatinden 1 saat önce açmaya kapanıştan da 1 saat sonra evine giden insanlarımıza saygılıdır yük olmamaya çalışmaktadır.

edit: başlık bana kaldı.
    #28898159 :)
  2. 2.
    insanlara eziyet etmek istemeyen kişidir. Evet onların işleri bu ama o mağazaya günde o kadar çok kişi geliyor her bir kişi en az üç tişört bozsa kafayı yerler. bir tişörtü o kadar çok katlıyorlar ki onlara da üzülüyorum. O insanların nesilleri tükenmektedir. Düşünceli ve saygılı insanları karantinaya almalıyız..
    #28898595 :)
  3. 3.
    yakın zamanda yanına aradığı bedeni bulamayan ya da kabinlerin nerede olduğunu soracak insanlar gelecektir. bozuntuya vermeden gidip beraber arayın bakayım varmış mı o beden. hatta kızsa bulduktan sonra yakışmış mı yakışmamış mı diye bile görüş belirtebilirsiniz. daha sonra orada çalışmadığınızı söyler ve mutlu bir beraberliğe bile adım atabilirsiniz. arkadaşlar attım 6 yıldır evliyim.
    #28898818 :)
  4. 4.
    O kızın, erkeğin ne şartlarda burnundan gele gele çalıştığını bilen müşteridir yada bilmese bile sıradan empati kurabilen bi insandır. Gerçi ben onlar gibi düzgün katlayamıyorum ama deniyorum en azından.
    #28898926 :)
  5. 5.
    iyi niyetli samimi kişidir. mağazada çalıştığım dönemden hatırlıyorum, bu insanlar genellikle mağazanın katlama şekline göre katlayamazlar, biz müşterilerin katladığı ürünleri açıp tekrar katlardık. yine de o insan hakkında iyi şeyler düşünürdük. en alttaki ürünü çekip üsttekilerin hepsini yıkan ve tezgahı pazar tezgahına döndüren müşteriler ise fena küfür yiyor söyleyim. "satış danışmanın görevi o yea" demeyin, çünkü onların asıl görevi dağıtılmış tezgahları toplamak değil. onlarla uğraşmak zorunda kalmasalar, bütün ürünleri model ve bedenlerine göre jilet gibi sıralayıp müşteriye daha hızlı yardımcı olacaklar ama özellikle lcw, defacto, collezione vs. mağazalarda olmuyor işte o.
    #28912356 :)
  6. 6.
    Benim bu. Uç güzel kızın çalıştığı mağazada ne alsam karı gibi geri katlıyorum sirf biri " aman tanrima ne kadar da bi sik beğenmeyip herşeyi geri katlayan dusunceli ve zor beğenen bir erkek" diyip verir mi diye.
    Kız en son beyfendi biz yardımcı olalım katlamayin biz zaten yeniden katlıyoruz dedi. De sixtir lo dedim kaçtım.
    #28912395 :)
  7. 7.
    aynı insan gittiği cafede garsona kolaylık olsun diye masadaki bardak çanağı da istif eder. iyi kalpli, hoş insandır.
    #28912402 :)
  8. 8.
    Benimdir. Tamda personelin katladığı gibi katlarım.
    #28912417 :)
  9. 9.
    Beniim.
    kabinde denediklerimi de gider yerleştiririm. Eheh.
    #28912422 :)
  10. 10.
    halden anlayan müşteridir.hanzo değildir.
    #28912441 :)
  11. 11.
    ekşi sözlükte #21515533 07.01.2011 01:24. tarihinde ve saatinde girilmiş olan bu içeriğin. uludağ sözlükte ise 12.08.2015 16:18 ~ 16:19 tarihinde ve saatinde girilmiş olması.
    #28912564 :)
  12. 12.
    valla bu benim ya nedense katlamazsam bütün personellerin benim hakkımda kötü şeyler söylemesinden korkuyorum.
    #28913229 :)
  13. 13.
    kendini suçlu hisseden yahut çalışanın işine iş eklemek istemeyen iyi niyetli müşteridir.
    #37710268 :)
  14. 14.
    (bkz: Kanatlarim var ruhumda)

Herkesin hunharca dağıtması ve o gençlerin sürekli otomatiğe bağlamış şekilde onları katlaması beni üzüyor.
    #37710272 :)
  15. 15.
    oradaki çalışanlara daha fazla eziyet etmek istemediğim için her zaman almayacağım ürünün katlar yerine koyarım.
    #37710275 :)
  16. 16.
    benim annemde kıyafet felan satıyo ve zor gerçekden o çileyi çekmeyen bilemez, dağıtır tek bir şey almaz sinir olursunuz ama yapcak bir şey yok.
    #37710290 :)
  17. 17.
    (bkz: ben)

Her zaman senden daha Değişik stil kullanan mağaza çalışanlarının,
    sen o kazağı katlarken yaptığin robotik hareketleri süzerken, sana attığı bakışlar şu sözcükleri imgeliyor:

-Ya bırak bırak! Senin katlayacagin kazağın ben ta (reklam kuşağı).

Yemin ediyorum, ben küçükken annem bana yufka açtırmaya çalıştığından beridir tanıyorum bu bakışları.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1528238/ +
    #37710471 :)
  18. 18.
    aq herkes boyle de o masalar niye hep daginik.
    #37710477 :)
  19. 19.
    ben demek isterdim, ama o kadar kotu katliyorum ki goren igrenir. erasmusdan dondukten sonra az para koyayim cebime diye defacto'ya girmistim calismak icin, bir iki gun alir alisman diyenler bile artik umudu kestiler benden. isi ciddiye alan, destek olan biriydim ama ne kazak ne tisort ne bluz hicbirini katlayamadigim icin hep soyunma odalarini kontrol ettirdiler bana. zaten beceriksizligime daha fazla dayanamayip kendim ciktim isten.
    #37710489 :)
  20. 20.
    reyon görevlisinin "elin değmişken şunları da katlayıver" diyebileceği müşteridir.
    #37710491 :)
  21. 21.
    Farklı bir açıdan bakarsak oradaki çalışanların ekmeğiyle oynuyor olabilir. oradaki çalışanların görevi etrafı toplamak. Bu nedenle sen onun işini yaparsan, onun işine son verirler. Tabi ki bu gidin herşeyi dağıtın, onlar toplasın demek değil, kendinizi kimseden üstün görmeyin ama hayır sandıklarımız şer, şer sandıklarımız hayır olabilir.
    #37710495 :)
  22. 22.
    Bende bir mağaza çalışanı olduğum için çok bozmamaya bozduysam düzeltmeye çalışırım.
    #37710502 :)
  23. 23.
    Üniversite öncesi bir kaç giyim mağazasında çalışmış biri olarak o kişi benim. Bunu "aaa ben çok süper anlayışlı bir insanım, daha önce de kendim çalıştığım için onları çok iyi anlıyorum" demogojisiyle yapmıyorum.
    Bilinç altımın bana yüklediği görev misyonuyla bilinçsizce yapıyorum. Mağazada çalışırken katlamaya alışmış bir bünye olarak, baktığım ürüne, orada öğrendiğim bilgileri yineleyerek yapıyorum bunu. Arada geçmişe de götürüyor beni. Yad ediyorum.
    #37710536 :)
  24. 24.
    Benim.katlayıp koyduktan sonra bide üstüne üfleyip,inceden fiske bile atarım.
    #37710572 :)
  25. 25.
    (bkz: esmer cocuk)
    #37710587 :)