1. 1.
  balıkçılık yapmanın açık ara farkla alacağı versus.

  millet işsizlikten mağazalara satış danışmanı adı altında amelelik yapmaya giriyor resmen. o kadar az paraya o kadar iş yapacağıma huzurla balığımı tutar satarım daha iyi. bence getirisi daha yüksektir balığın açık ve net.
  1 -2 ... public agent efsanesi
 2. 2.
  magazada calisanlarin cebine bok gibi para girdigini bilmeyen yazarlara gore balikcilik tabi ki. magaza muduruyum. personellerim benden fazla bile para kazanabiliyorlar. ama yipranma payi cok yuksek is tabi ki. uzun sure yapilmaz.
  2 -1 ... temiz aile kizi
 3. 3.
  Ben gibi Emir almayı sevmeyen, baskı altında kalmayı sevmeyen kişilerin balıkçılığı seçeceğini düşündüğüm versus.

  Arkadaş 6 kilo yayın balığını kilosunu 10 liradan satıp 60 lira almıştı. Bunun üzerine heveslenip tutmaya çalıştık ama boş döndük. Balıkçılık daha mantıklı gibi duruyor ama sabit gelir değildr. Bir gün 300 liralık balık tutabilir, başka gün eliniz boş dönebilirsiniz. Kısacası riskli olacağını düşünüyorum. Başka gelir kaynağı veya birikim yoksa yapmak sıkıntılı olabilir. Ha emir veren olmaz, karışan olmaz orası rahat olur.
  1 ... gethere
 4. 4.
  Bugün balık almak için gittiğimiz yerdeki abi; elim rahatsız ben temizleyemeceğim, siz temizlerseniz satın alın dedi. Tamam dedik aldık, hatta temizleyemediği için de bize indirim yaptı. Güzel yürekli insan ellerin dert görmesin.
  3 ... delibal