1. ?.
  her türlü iyiniyetli uyarıya rağmen inat ederek gözlükle maç yapan kişiye ders olması gereken hadise.ani bir vuruş sonucu o sert top kişinin gözünde ve gözlüğünde patlayabilir.gözlük camı ve oyuncu ayrı yerlere düşmek suretiyle yere serilir.ilk tedaviler ortamdaki arkadaşlar tarafından yapıldıktan sonra kırılan gözlüğün hesabının nasıl verileceği kara kara düşünülmelidir.
  2 ... chilavert
 2. ?.
  gözünü bile kırpmaya fırsat kalmadan çarpan topun etkisiyle maçtan aniden kopulası bir durum dur.maç süresince içinden küfür edersin.
  1 ... suvi
 3. ?.
  gözlüğün gözünüzde patlamasına yol açan olaydır.
  1 ... umutluyum hala
 4. ?.
  sonu gözlükçünün marifetli ellerinde, kıranın ise cebinde patlayacak olay.
  1 ... perspektif
 5. ?.
  basket maçı yaparken yağmur duasına çıkar gibi rebound'a çıkarsanız başınıza gelmesi kuvvetle muhtemel olay. *
  ... psycho freak
 6. ?.
  gözlükle kaleye geçen ilkokul çocuklarının kaçınılmaz sonu. *
  -ya beni de oynatsanıza.
  +oğlum sen koşamazsın, hem de gözlüğün var.
  -kaleye geçerim.
  +tamam geç de gözlüklerini çıkar.
  -gözlüğü çıkarırsam topu göremem ki...
  +iyi geç kaleye, dikkat et de suratına gelmesin.

  akabinde atılan ilk şut kalecinin yüzünde patlar ve gözlük havalarda...
  1 ... shunketsu
 7. ?.
  hırsıza evin anahtarını vermek gibidir. yahu bir insanın topla oynanan oyunlar gözlükle işi nedir? ha edgar davids'in o turuncu ve pahalı gözlü olsa anlarım.*
  ... derberker
 8. ?.
  akabinde ''gözünde o gözlük ne işin var kardeşm senin maçta. bak lens yaptılar gözlüklerini'' serzenişinin gelmesine neden olacak durumdur.
  1 -1 ... pipittin
 9. 1.
  Tabi bir de hiç maç yapmamana rağmen dışarıda gezerken gözüne top gelmesi durumu da var. Bu olay gözlüğe bir zarar verdiyse ve üstüne tüm arkadaşların önünde rezil olman eklendiyse ve eğer topu kimin attığını görmediysen gerçekten fena bir durumla karşı karşıyasın demektir. Böyle bir durumda herkesin sana gülmesine karşın senin yüzünde müthiş bir öfke belirir ve içinden kendince intikam yeminleri etmeye başlarsın.
  1 ... hemawaz
 10. 2.
  tarafımca defalarca tecrübe edilmiş hadisedir, yaratacağı en küçük zarar camların kavuştuğu yeni çiziklerdir. artık büyüdük haftada 3 gece gözlüksüz top oynuyoruz tabi ama dereceler de aldı yürüdü bu arada.
  1 ... non compos mentis