1. 1.
  tüm dünyanın birkez daha sağır kör ve dilsiz kaldığı olaylar. Lütfen bana gezi parkı olayları ile ilgili bir şey demeyin. Şu an ki oradaki duruma bakalım. Ramazanda insanlar ölüyor. Baltayla saldırılıyor. Tüm dünyada seyrediyor. Geçen tren kazasından dolayı dünya çalkalandı ama orta doğu için bir fatiha bile okunmadı.
  Edit: ben şu ve ya bu olay önemsiz demiyorum. Benim o olaylarda sessiz kaldığımı nerden bilebilirsiniz. Her bir acı tüm acılar bizimdir bizdedir bizedir.
  2 -1 ... zerdust abi
 2. 2.
  bir ceylanpınar derdi değildir tabi, ceylanpınar senin memleketin değil. mağdur edebiyatını vuracağın yere git!
  3 -5 ... bu ne bicim hikaye boyle
 3. 3.
  Türkiye'deki palalı ve sopalı adamların döverek öldürdüğü Ali ismail Korkmaz, kameraların önünde öldürülen Ethem sarısülük gibi gençlerin katlini görmeyenler ya da görmek istemeyenler Mısırdaki ölümlerle ne kadar da ilgili...
  2 -6 ... teleskop
 4. 4.
  eğer reyhanlıdaki katliamdan daha fazla konuşulur oluyorsa bunu konuşanın kanında bir kansızlık olduğundan şüphelenirim.
  2 -2 ... ultras26
 5. 5.
  adam vurulmanin etkisiyle dili tutulmus vaziyette konusamiyor , ona yazarak anlatsin diye ilaç kutusu uzatiyorlar , derdini yazarak anlatsin diye , megersem kelime i sehadet getirmeye calisiyormus benim aslan müslüman kardesim , ölmekten korkmuyor , tek korkusu var , o da kelime i sehadet getiremeden , allahin rizasini kazanamadan vefat etmek .iste gerçek müslüman allahin izniyle . canim kardesim ya hem de 18 yasindaydi , ve artik rabbine kavustu , sehid oldu , benim kardeslerim ,siz orada böyle zulüm görürken biz müslümanlara rahat uyku haramdir . dualarimiz sizinle ey müslüman kardeslerim , allah yardimciniz olsun.
  3 -1 ... mustakbel doktor
 6. 6.
  insana insan olduğu için üzülmeli insanlar. ne gezi parkında olanlar yüzünden yüz çevirmeli insanlar, ne de bunu " hani çok duyarlıydınız şimdi nerdesiniz " tarzında nemalanmalara alet etmeli. nasıl olmalı yani, park olaylarında masum gencecik çocuklar öldüğü için, şu anda ölen bebeklere oh mu dememiz lazım. ya da bir şeylerin intikamını alır gibi, nasıl oluyomuuuuuuşşş, mu yapmamız lazım. ya da mısırdaki katliamları kullanarak " bak orada neler oluyor türk polisine dua edin behey salaklar " gibi saçma çıkarımlar üzerinden tayyip savunması yapılması mı gerekiyor.
  kimse herhangi bir şeyden kendine pay çıkartmadan, zıt düşünceye faşistçe saldırmadan, sadece oradaki insanlar için dua etmeli.
  müslüman olup olmamanız umurumda bile değil, benim dualarım sizinle, "yalnızca kardeşlerim".
  2 ... m ilginc olsun istedim
 7. 7.
  dünya nın bu saldırılara sesini çıkarmaması, kendilerinin demokrasiden ne anladıklarını gösterir. onlar için demokrasi, kapitalist olan her ülke ülkenin, gösteri haklarını kullanmasına karışılmaması demektir. ancak mısır daki bu faşizm, elbette ki onlar için bir şey ifade etmez; çünkü politikaları vicdansızlık ve çıkar üzerine kuruludur. son olarak amerika nın beyanını paylaşmak isterim: "mısırdaki müdaheleye darbe diyemeyiz, dersek; mısır a 3 milyar dolar yaptığımız yardımı geri çekmemiz gerekir."
  ... bendelidegilim
 8. 8.
  yine ölen insanları yarıştıran iğrenç varlıkları ortaya çıkarmış olan katliamlardır. ulan gavatlar, onlar ölürken sustunuz da şimdi bunlara üzülüyorsunuz diyeceğinize şu zulme bir ses çıkartmayı denesenize. eleştirdiğiniz zihniyet aslında tam olarak kendinizsiniz haberiniz yok. biri uludere der, diğeri ethem sarısülük. sizin duyarlılığınız batsın.
  1 -1 ... samimi izzet efendi
 9. 9.
  Katliam sözcüğü Türkiye'de en çok 2 Temmuz 1993' teki Sivas Katliamını anımsatmaktadır.
  -3 ... teleskop