1. 1.
  mısır cb abdullah sisinin yönetimini zaten müslümanlar tanımıyor. sisi 2013 de darbesi ile iş başına gelip kuran anayamızdır diyen mursiyi devirmişti. sisi kendisine muhalif herkesi asıyor ve bu iç kabul edilebilir bir şey değil.
  7 -2 ... rebel12
 2. 2.
  mısırın seçilmiş lideri ile ayni zindanlarda kalıp, sonra darbeciler tarafindan asılarak şehit edilmiş masum insanlardir. aynen kenan evrenin astığı masum gençler gibi. burda instagram yada twitter a bakmadığınız gercegi meydana çıkıyor. sosyal medya yıkılıyor şuanda. istanbulda sehit gençler için gıyabi cenaze namazi da kılındı. içiniz rahat olsun.
  2 -2 ... bittimiacaba
 3. 3.
  mısırın şeriatla yöneltildiği doğru değildir. darbeciler vardır yönetimde.
  4 -2 ... bittimiacaba
 4. 4.
  mısır şeriatle yönetiliyor fakar amerikan merkezli darbeciler tarafından.
  5 -3 ... rebel12
 5. 5.
  Dinciliğin zararları.
  4 -5 ... bu da mi
 6. 6.
  bir defa şeriat haksız yere cana kıymayı yasaklamıştır. işkence yoktur. bu insanlara yapılan zulmü, şeriata atmak onlarin yaptığı zulümden daha korkunç bir cinayettir. tarafsız bir bakış açısı olmadığının ispatıdır. velhasıl bilmediğin birseyi değerlendirmek; görmeyen bir adamın fili dokunarak tarif etmesine benzer.
  4 -4 ... bittimiacaba
 7. 7.
  bunu eleştirmeden tarafsız bakarak bulursanız daha isabetli olur.

  sizin önce islamı tarafsız araştırmanız gerekir.

  uzaktan bakarak gördüğünüz herşey, gercekte olduğundan çok farklı görünür. bunu unutmayın.

  akıl süzgecinden geçirmeden eleştiri amaçsız ve sonucsuzdur.

  hayalhanem var youtube da sozlerkosku var onlari dinleyin derim bi önce. burda bu sorularin. cevaplarini bulmaya çalışmak hem riskli hemde yetersiz.
  4 -3 ... bittimiacaba
 8. 8.
  Ya adamı güldürmeyin. Saçmalamayın kuzen. Sisi Muhalifi Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (ihvan) yöneticilerinin çocukları bunlar. Sisi nin işi. Şeriat kılıfı adına muhalifleri susturup sindirmek. Başka birşey değil. Kumpas. Bir komplo tezgâhı Berekat suikastini bu gençlerin üzerine yıkıp ihvanı müslimini safdışı etmek. Kim şeriatçı? Kıpti soyu sisi mi? Firavun evladı sisi mi? Arkasında abd olan darbeci sisi öyle mi? Boşversenize..

  --spoiler--
  idam öncesi son sözleri: Mısır'a 20 yıl yetecek kadar elektrik verdiler!

  Mısır'da Başsavcı Hişam Berekat'a düzenlenen bombalı saldırıdan sorumlu olduğu gerekçesiyle idama mahkum edilen 9 kişinin cezaları infaz edildi. idam edilen 9 gençten biri olan Mahmud Ed Ahmedi'nin mahkemede kendisine 'suçunu kabul ettin' diyen hakime verdiği yanıtın görüntüleri yayınlandı.

  Mısır'da Berekat'a suikast davasında idama mahkum edilen 9 sanığın cezaları dün infaz edilmişti.

  Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (ihvan) en yüksek icra heyeti olarak bilinen Rehberlik Ofisi üyesi Muhammed Taha Vehdan'ın oğlu Ahmed Taha da idamedilenler arasında yer aldı. Ahmed Taha'nın, idam cezası uygulanan ilk ihvan yöneticisi oğlu olduğu belirtiliyor.

  idam edilenlerin isimleri ise şöyle: Ahmed Taha, Ebul Kasım Ahmed, Ahmed Cemal Hicazi, Mahmud el-Ahmedi, Ebu Bekr es-Seyyid, Abdurrahman Süleyman, Ahmed Muhammed, Ahmed Mahrus Seyyid ve islam Muhammed.

  Mısır Yargıtayı, 2015 yılında Başsavcı Hişam Berekat'a düzenlenen suikast davasında yargılanan 9 sanık hakkında verilen idam cezalarını Kasım 2018'de onaylamıştı. Sanıklar ise duruşma sırasında kendilerine yöneltilen suçlamaları reddederek, ifadelerinin işkenceyle alındığını belirtmişti.

  idam cezasına çarptırılan Mahmud El Ahmedi'nin son sözleri ise bu işkenceleri onaylar nitelikte oldu. Ahmedi, "Bana elektrikli işkence cihazı var, sana 20 tane Enver Sedat'ı öldürdüğünü itiraf ettireyim. Bize Mısır'a 20 yıl yetecek kadar elektrik verdiler" sözleriyle tepki gösterdi.

  https://www.yenisafak.com...mudun-son-sozleri-3447864

  https://m.haberturk.com/i...elektrik-verdiler-2381740
  --spoiler--

  mısır da şeriat gereği idam edilen genç
  4 -2 ... gazeloglu
 9. 9.
  yazdı yazdı sonra sildi gitti bizde paronayak gibi göründük ama ne dedik uzakdan gorulen hersey olduğundan farkli görünür .
  2 -2 ... bittimiacaba
 10. 10.
  dinin vicdan işi olduğunu ve laikliğin önemini hatırlatan gençtir.
  4 -4 ... sneeuwwit