1. 1.
  tam tersine gereklidir, zihin açar, yaratıcılığı geliştirir ve genç beyinlerimizi vizyon sahibi yapar.

  hatta bir öneri; satranç da ders olarak işlenmelidir.
  2 ... cngegry
 2. 2.
  Amaca hizmet ettiği sürece çok da öyle olduğunu düşünmüyorum. Devamlı matematik, fen bilimleri vs. görerek yetişen çocuğun kendini ifade etme kabiliyeti zayıf kalır. Müzikle, resimle mi ifade edecek kendini? Evet. Notalar ve renkler çoğu zaman kelimelere dökemediklerimize can verir. Ayrıca sanattan yoksun kalmış bir beyin de fabrikada belli bir göreve ayarlanmış makineden farksızdır. Nasıl ki o makinenin bir ömrü var bu şekilde giderse o beyin de kısa bir sürede isyan bayrağını çeker. Sonuçta burada robot değil insan yetiştiriyoruz. Duygusuz derslerle bir yere kadar.
  1 ... sarimsaklimayonezx
 3. 3.
  Atatürk zamanında zorunlu derslerdir. müzik ruhu, beden eğitimi bedeni, resim yaratıcı gücü kamçılar. türk milletinin en büyük özelliklerinden biri de güzel sanatları sevmek ve yükselmektir.
  ... marcuskant
 4. 4.
  Kimine göre öyedir. Kimine göre değildir.
  ... georgeborclu
 5. 5.
  sözlüğün en saçma başlıklarından biridir. insanın zihnini , bedenini en iyi duruma getirmek için gereklidir bilimsel olarak kanıtlanmıştır. saçma sapan din kültürü, dil anlatım , milli güvenlik (artık yok) yerine hep bu derslerin koyulması lazım.
  ... ayfonmenusugomlek