1. 1.
  her zaman açık olan müziğin ders çalışırken de kapatılmaması ve arka fonda yükselen müziğin ritmine uyarak ders çalışmak eylemidir. çalışılan dersin ne kadar sağlıklı bir şekilde anlaşıldığı konusu ise bilinmemekle birlikte, müziğin odaklanmayı ve motive olmayı engellediği bilinmektedir.
  2 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  insan bir yerden sonra ya müziğe ya da derse odaklanır.
  derse odaklanıldığı sırada arkadan gelen müzik ise beyni yorabilir.
  kimileri müzikle iyi çalıştığını söylerken,bazıları ise asla müzikle çalıştıklarını anlayamazlar.
  2 ... lumpiya
 3. 2.
  asıl olan eylem müzik dinlemek olduğundan, çok nadir araya giren çalışmalarda apocalyptica veya bilinmeyen bir dildeki müziklerin dinlenmesi, yani eşlik edilemeyecek türlerin seçilmesi uygun olacaktır. yoksa önünüzde algoritma ödevi varken "a kent teyk may aaaaaaays of yuuu" şeklinde bağırmanıza sebebiyet verebilecek bir eylemdir.
  5 ... fth
 4. 3.
  eğer dinlenilen müzik sözlü ise çalışılan dersten hiç bir şey anlaşılmaz ama müzikte söz yoksa çalışılan konuların hafızaya daha iyi yerleşmesine yardımcı olur.
  1 ... silentenigma
 5. 4.
  sayısal dersler çalışırken yapılabilcek eylem.final zamanını biraz daha çekilebilir hale getiren olay.
  ... freedean
 6. 5.
  (bkz: chill out)
  ... jam
 7. 6.
  lgs sınavına çalışırken başladığım ve hala devam ettiğim olay. çok zararlı , olmaz öyle şey , müzik mi dinliyorsun ders mi çalışıyorsun gibi bir çok şey söylüyorlar ama şahsen bu zamana kadar hiç bir zararını görmedim. ayrıca evet hem müzik dinliyorum hem ders çalışıyorum. gayet de güzel oluyor.
  ... witch
 8. 7.
  bi yerden sonra vazgeçilemeyen eylem.sınavlarda bile insan müzik arar oluyo.alışmamak lazım.
  ... god hates us all
 9. 8.
  muhakkak ikisinden birini tercih etmemi isteyecektir benden ,ya o ya ben
  ... sazagelenbengazagelenben
 10. 9.
  çalışılan dersin lisanı ile dinlenen müziğin lisanı aynı olmadığı sürece konsantrasyon konusunda pek sıkıntı çekilmeyecek eylemdir. hatta ders çalışma süresini uzattığı ve verimliliği arttırdığı da görülmüştür bazı deneklerde. *
  ... devedikeni