1. 1.
  günümüz türkiyesinin modern tefecileri ve hazır para yiyicileri olan müteahhitlere ev yaptırmayıp, bu aracıyı aradan çıkararak işçi tutup ev yaptırmaktır. bu sayede bir eve 3 kat fiyat vermemektir.
  4 ... anambunelan
 2. 2.
  maddiyat işidir.

  müteahhite arsasını kat karşılığı verenler, muhtemelen o binayı yapacak paraya sahip olmayıp, yarı daireyi müteahhite bırakıp, bari temiz sıfır dairelerim olsun diyen insanlardır.

  ha cebinizde paranız varsa yapın kendi binanızı, ama işçi milleti müteahhite 1 e yaptığını size en az 3 e yapar, bunu unutmayın.

  bir de bina yapmak kolay bir iş değildir. betonu, demiri, belediye izni, ruhsat parası, mermercisi, mutfakçısı, doğalgaz su tesisatları, mimarı falan... yazarken yoruldum.
  3 ... is adami
 3. 3.
  ne inşaattan anlarım ne de o kadar param var, nereye sıçacaz?
  2 ... adrian monk
 4. 4.
  evinde kendi evini yapacaklar için demirlere denatonyum benzoat katılsın. böylece kendi evine yeltenen kişi demiri acıdan yalayamasın.
  2 ... drdolantin
 5. 5.
  eğer arsanız varsa eviniz ucuza gelir iyi bir mimarlık bürosu ve inşaatı yapacak bir mühendis bulursanız (birde iyi bir elektrik taahhüt firması) 10 dairelik apartman çatı katı da eklerseniz ki 45 dereceye çıktı çatı eğilimi epey karınız olur. garajlı olursa evin eğeri %10-15 artar.
  (bu dediğim genel apartman)

  banyo ,mutfak ,salon ışıklandırma asansör falan kendiniz satın alma yaparsanız 12 daire (10 daire ,8+ iki çatı dubleks) 1,35 milyon +(5+1 300 bin) ,toplam 1,7 milyon lira tutar. bu dediğim 75-85 metrekare net kullanım + balkon. (bu 80 metrekare net + balkon olayı firmaların 135-140 metrekaresine eşittir.
  malzemede bazı firmalar 1. sınıf üretim yapıp iyi fiyata satıyorlar. örneğin yurt ve kütahya seramik. gpd armatür, hatta size anında fiyat verecek asansör firmaları var.bunları takip ederseniz orta lüks bir daireye sahip olursunuz.
  birde sıva ve kalıp işi için bilindik ekip.

  bu ev yerine göre (orta halli) 550-850 bin liradan alıcı bulur. (istanbul için) . normalde yıkılmadan önce eviniz 350-450 arasında idi şimdi iki kat arttı.

  eğer 5+1 yasası çıkarsa paranızı harcar iki katı çatı dubleks satarsanız belediye 200 bin rüsum(yaklaşık) alır daireler bedavaya yakın gelir.

  bunun için kat malikleri anlaşmalı nakit parayı koymalı .
  1 ... baris hemen simdi
 6. 6.
  Yahudiler genelde mülk edinmez kiralarlar böylece büyük miktarda sermaye ceplerinde kalır ve o parayla kiraya verediği paranın kat kat fazlasını kazanır. işte kültür farkı budur adamlar ticaretin kitabını yazmış.
  1 ... shizi