1. 1.
    Müslüman ülkelerin
    (bkz: Filistin) müslüman bireylerin mutsuzluğu
    ön planda oldugu için iddia edilecek bir olgudur.

Benim izlenim bu şekilde;
    Çünkü Müslüman dünya mut­luluğu peşinde değildir, öbür dünya mutlu­luğu peşindedir. islam’ın ön gördüğü dünya, öbür dünyaya yatırımdır, buraya geçici bakar. Dünya mutluğu ikinci plandadır, asıl mutluluk ertelenmiş mutluluktur. Bununla ilgili, “Burası öbür tarafın tarlası­dır, ne ekersen onu biçersin” gibi birçok hadis var. Bir insanın zih­ninde bu varken neden bu dünyada bu kadar başarılı olsun? Yatırımı öbür tarafadır. islam’ın Batı tipi bir medeniyet kurma ideali yoktur, ihtimali de yoktur. Batı medeniye­tinde, bilim, sanat, edebiyat, refah, neşe, şiir falan var. islam böyle bir toplum öngörmüyor. Ben de iddia ediyorum ki dünya mutluluğu olmadan başarı olmaz, dünya mut­luluğu olmadan ahlak da olmaz. Mutsuz insan ahlaklı olamaz, seve­mez. Mutsuzlar arasında dayanışma da olamaz.
    2 -3 ... benimhalaumudumvar
  2. 2.
    Entry şöyle bitecek sandım bir an...

Bürün dünya buna inansa, biiiiir inansa, hayat bayram olsaaaaaaa...
    ... simdiburnumuzayacakdyenpinokyo
  3. 3.
    Elimizde fırsat var. Aha tv'lerde her akşam ve gece dini programlar yayınlanıyor. Onları izleyin birkaç gün. Göreceksiniz sizin de içiniz kararacak. Karamsar olacaksınız ve mutsuzlukla yoğrulacaksınız. Hacı hoca denen Adamlar milleti ağlatarak para kazanıyor. Millet de deşarj oluyor galiba. Ama yine de mutsuzlar. Sanırım bir an evvel kavuşamadıkları için yaradanlarına, mutsuzlar.
    1 -3 ... xyclonb
  4. 4.
    "Dünya Müslümanın zindanı Kafirin cennetidir."
    ... melissay