bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    DiNDAR olmayı anlayabiliyorum; ama Cüppeli Ahmet'in tanımlayabileceği türden bir Müslümanlık!!!????!

1 tane MÜSLÜMANLIK yok yeryüzünde… Tanımlayıcılarıyla adlandırabileceğimiz sayısız Müslümanlık var!
    Misal:
    Cüppeli'nin tanımladığı Allah ile
    Fethullah Gülen'in tanımladığı Allah aynı Allah mı?
    ... nevzatb
  2. 2.
    (bkz: islam)
    ... usualsuspects
  3. 3.
    müslümanlığı benimseyenlerin oluşturduğu durum.

aynı allahtan,aynı peygamberden ve aynı kitaptan beslenen müslümanlık bölgeden bölgeye hatta bazen aynı bölge içinde büyük farklılıklar gösterir.

abdest, namaz şekli vb. (bunlar kuranda yok deme peygamber sünneti var), kadına bakış vb....
    ... ihan et
  4. 4.
    Milli Görüş'çülerin dinleriyle, The Cemaat'in DiNi NE KADAR DA BiRBiRiNDEN FARKLI...
    Bakınız: http://galeri.uludagsozlu...%C3%BCmanl%C4%B1k-408367/

The Cemaat'in AK dediğine Milli Gazete KARA diyebiliyor...

Bu FARKLILIK kötü değil; hatta böylesi DAHA GÜZEL!
    2 ... nevzatb
  5. 5.
    kendini müslüman sayan insanların %99'unun, daha ne olduğunu bilmediği aşktır.
    1 ... nullzone
  6. 6.
    islam dinine mensup olma durumu.
    ... hacikomunist
  7. 7.
    bu kadar az entry girilmesine şaşırdım doğrusu.

tanım: türk devletine yakışmayan, yapıştırılmaya çalışılan etiket. bir türk'e müslüman olmak hiç yakışmıyor. türk devleti artık müslümanlıktan uzaklaşmalı. türk deyince asil, onurlu, gururlu, güçlü insanlar geliyor benim gözümün önüne. ama müslüman türk deyince seccadeye başını koymuş, doğruluğundan emin olmadığı bir varlığa dua eden, ondan isteklerini gerçekleştirmesini dileyen bir insan canlanıyor gözümde. hangisi güzel?

türkiye müslüman bir devlet değildir. bu ülkede çoğunluk kendini müslüman sanıyor! geri kalanlar ise ateist.
    6 -2 ... dkomnenos
  8. 8.
    artık tahammul sınırlarımı zorluyan din grubu. bıktım yoruldum usandım artıkdininizde sizin olsun ben artık yokum.
    1 -6 ... amedan
  9. 9.
    Kitabında sürekli yahudiliğe kin gütmesi gerektiğini öğütleyen din.Ayrıca ladin,saddam,esad gibi diktatörlerin,ingilterede terör estiren nijeryalıların,en ufak suçta insana kıyan iranlıların,insanları recm eden barbar arapların dini.
    2 -1 ... jsfstln
  10. 10.
    http://unutulmazfilmler.c...ki-simdi-nereye.html#izle
    ... kara bayrak