1. 1.
  buna tepkiler oluşacaktır eski bir entryde olduğu gibi (bkz: islamiyetin sadece arap dini olması) fakat bunu doğrulayan delillerin bizzat müslümanlar tarafından verildiği görülür. mesela türkçe ezanı, ezandan saymayıp arapça ezan, arapça dua, araça konuşmak. allah arap ya zaten. gel gelelim hz. muhammed tüm insanlığa indirilmiş bir peygamberdir ki zaten bu yüzden ortadoğu dışında müslümanlık yaygın değildir. neyse bu benim fikrim. saygılar...

  edit: hristiyanlığın, islamiyetin ve benzeri dinlerin belirli coğrafyalarda geçerli olması zaten dinlerin rastlantısal olduğunu bize göstermiştir efendim çırpınmayalım. saygılar... (#12005545) okumanızı tavsiye ederim.
  2 -11 ... kakelekara
 2. 2.
  dünyanın en yüzeysel insanlarının yapabileceği bi tesbit.
  islamiyet arap yarımadasından yayıldı diye arap dini oluyor bu mantıkla.
  demek amerika dan yayılsa bugün hepimiz süper güçüz.
  4 -2 ... frekans
 3. 3.
  müslümanlık din değildir islam dindir. müslüman islama tabi olandır ve islamın yeri, yurdu milliyeti olmaz aynen diğer dinlerde olduğu gibi kişi isteği ile gerekli şartları sağlayarak bu dine mahsup olabilir. nitekim bu başlığı açan beyinsizler daha doğrusu dinin ismini bile yazmaktan yoksun cahiller birde dinin içeriğini yorumlamaya çalışmakta ne kadar acınası bir durum...
  ... reiz etimesgut
 4. 4.
  kuranda yazdığı gibi kitap arap yarım adasına arapça olarak inmiştir. bazıları ise keklenmiş ve kendi dinleri gibi görüp araplaşmıştır.
  2 -2 ... aslindayok
 5. 5.
  arap kapitalizmi "din"iyle ülkemizi ve daha bir çok ülkeyi işgal etmiştir. şimdi parasını, kılık kıyafetini, kültür ve dilini kullanıyor etkisi altına aldığı coğrafya. ülkem bunu hak etmiyor.
  -2 ... embesilite
 6. 6.
  (bkz: ateistlerin beyinsiz olması)

  bu başlıktan yola çıkarsak ateizm de kesinlikle aptalların kendince uydurduğu birşeydir. müslümanlığın daha din bile olduğunu bilmeyenlere bu konu hakkında cevap vermek yetersizdir. onun için alayınızıda bildiğinizce konuşun.
  2 ... nihat doganin koyunu
 7. 7.
  islamı yanlış yaşayanlar yüzünden, en az o yanlış yaşayanlar kadar hatalı bir şekilde araştırmayıp sadece gördüğüne inanan insanların söylemidir.
  evet en büyük etken cahil insanların kulaktan dolma bilgilerle dini yaşamaya çalışması ve etrafına öyle göstermesi bu düşüncede, fakat Allah sana bir akıl vermiş di mi? bir araştır ne nedir ne değildir? illa arapça mı dua etmek gerekir?kur'an ayetleri neden türkçe okunduğunda aynı sevabı vermez? peygamber efendimiz arap ırkını öven herhangi birşey söylemiş mi?
  kusura bakmasın hiç o arkadaş ama seninde arap kültürünü benimseyen türkler kadar hatan var, en az onlar kadar cahilsin.
  2 ... kwoon
 8. 8.
  (bkz: ateistlerin kuş beyinli olması)...
  ... freeloader1
 9. 9.
  hristiyanlığın ve museviliğin yahudi ve pek yeni birşeymiş gibi entelsilerin sahip çıktığı ateizmin hint dini olması gibi mi acaba. arabın dini diye küçümsenen islamiyet bir tarafıyla okuyup yetersiz düşünce sistemleriyle anlayamayanlara gelmemiştir. kişinin dini akıldır. aklı olmayanın dini de olmaz.
  2 ... kosatral
 10. 10.
  senin fikrin sana benim fikrim bana.
  1 ... metacortex