1. 1.
  Ben hem müslümanım hem de evrime inanıyorum. Bence olabilir birşey.
  Bence herşeyin temeli tek bir şeye dayanıyor. Zamanla biz de değişime uğruycaz.
  3 -2 ... nikimyokki
 2. 2.
  evrime inanmak demek allah c.c'nü inkar etmektir.
  3 -3 ... fenomen usta
 3. 3.
  aynaya bakınca maymundan geldiğini sanan yazar beyanı.
  3 -3 ... freedoman
 4. 4.
  Evrim teorisi ve islam hakkında birşey bilmeyenlerin kafirlik sandığı durum.
  3 ... sozlugetelefondanuyeolanadam
 5. 5.
  evrim deyince aklına maymun gelenlerin müslümanlığı da dededen babadan kalmadır.

  (bkz: atalarınızın dini)
  2 ... larukkasay
 6. 6.
  Olabilir, normaldir. Canlıların, yaşadığı bölgelerin coğrafi şartlarına uyum sağlamaları açısından, vücutlarında oluşan küçük çaplı değişiklikler tabiatın gereğidir. Bu durum renk değişimi, uzuv uzaması, kısalması, tüy yoğunluğu veya seyrekliği gibi değişikliklerle kendini gösterebilir. Bu gerekliliklere bakarak yumurtadan fil çıkarmanın veya yosundan devekuşu türetmenin bir anlamı olmadığı gibi saçmalıktır. DNA ve RNA uyuyorsa sorun yoktur, uymuyorsa yine sorun yoktur. Yormayın güzel kafanızı. Beyniniz antrenman yapıp evrim geçirip gelişebilir aman diyim.
  ... desperadof f1
 7. 7.
  Mümkündür. Kaf suresi 38. ayette "altı günde (evre)" yaratma ifadesi geçer. Sünnetullah dediğimiz kavramda yani belirli bir süreçte yaratmak söz konusudur. Tekamül kelimesi bu sebeple güzel bir şekilde konuyu izah eder. Kainatın, yeryüzünün, bitkilerin, hayvanların, insansıların, insanın yaratılması bu tekamül çizgisi ile değerlendirilmeli, okunmalıdır.
  3 -1 ... masterpapyon
 8. 8.
  Erkek kardeşimi görünce arasıra şeytanın vesvesesiyle şahsımda oluşan durum.
  " allahım bu nasıl insan!?! Töbe töbe,püpü aman aman"
  4 ... yastik savascisi
 9. 9.
  Müslüman olan kişi evrim gibi vahşice bir şeye inanmaz. inansa da uygulamaya geçirmeye kalkmaz. Evet bir ortak ata olayı olabilir, evet gelişiyor olabiliriz. Bunun böyle olmasını da allah diliyor olabilir. Ama bu nasıl oluyor evrime göre? Güçsüzün elenmesiyle... Dinimizde ise güçsüzün elenmesi değil, onlara sahip çıkılması söylenir. Hastalar, yetimler, fakirler, güçsüzler...

  "inansa da uygulamaya kalkmaz." dediğim şey ise şu: günümüz ekonomik sisteminde güçsüzler "bile bile" elenmekte. Yani bir çeşit "yapay evrim"e göre yönetiliyoruz. Bu da zayıf insanları buhrana ve intihara sürüklüyor. Güçlü insanları da yoruyor ve yıpratıyor. Yani asıl amaç olan "gelişim" sağlanamıyor.

  Allah gelişime karşı değil. cennette bile gelişim varken. Cennettekilerin sürekli nimetlerinin artacağını söylüyor. Yüz güzelliklerinin vs sürekli artacağını söylüyor. insan küçücük hücreden bebek oluyor, küçücük bebekten yetişkin insan oluyor. Elbette gelişeceğiz. Evrilmek diye bir şey varsa da elemekle ve zorbalıkla yapmaya, insanları perişan etmeye de kimsenin hakkı yok. Kimse kimseyi zorla "evrimleştirmeye" kalkmamalı.
  1 -1 ... siyahyelken
 10. 10.
  neye inanacağım, çamurdan yapılmış bir müsvedde tasarımı olup kaburgamdan dünya harikası kadının yaratıldığına mı?
  2 ... cerasus