1. 1.
  gereksiz versus bu. ikincisi size destek olur ve elestirmez, karsiliksiz iyilik yapar, çevreye duyarlidir, hayvan çevre sevgisi vardır, kurallara ölümüne uyar.
  3 -5 ... erector
 2. 2.
  Bir müslüman olarak Müslümanlardan gördüğüm zararı hiçbir milletten ve başka bir dini inanca sahip bir kişiden görmedim.
  8 -1 ... gethere
 3. 3.
  Dinleri esas alan bir versus.

  Dinler esas alınıyorsa bunu kültür üzerinden yorumlamak saçma olur. Din üzerinden yorumlamamız lazım. Eğer iki dinin de merkezi olmayan bir ülkede bu iki arkadaşla karşılaşırsanız hristiyanı tercih edin derim. Çünkü müslüman mantığında kendinden olmayanı eleştirme ve dışlama vardır. Mesela kendi ülkemizde bile cumaya gitmediğinizde dinine bağlı bir müslüman sizi eleştiriyor. Toplum yaşantısında dinin büyük bir sınırlandırıcı etkisi var. Kadınlar diz hizasından bir tık yukarda etek giysin hemen orospu muamelesi görüyorlar. Hoş değil. Hristiyanlıkta da açık giyinmek serbest değil ama müslümanlar kadar ağır bakmıyorlar olaya. Sonuç olarak siz nötr bir yerdeyseniz ve nötr bir insan iseniz hristiyan arkadaşı seçmenizi öneririm.
  3 -1 ... bir deniz hikayesi
 4. 4.
  eğer mezhepçi değilse hristyan arkadaşla benzer olan müslümandır.

  inanç olarak değil tabii karakter, kalite olarak ama mezhepçiliğe bir kere bulaşmışsa geçmiş olsun. mürtedin katline kadar gider iş.
  2 -1 ... system error
 5. 5.
  müslüman arkadaş alır. bunlarla kafa yapınız ortak olur.
  -2 ... selia