1. 1.
  Secdeye kapanabilecek hareket sistemine sahip olmasına rağmen hayatında bir kere bile namaz kılmamış insandır. Yarın öbür gün ölüp gitçek olmasına rağmen hala dünyevi safsataların peşinde, özgür kız modunda her istediğimi yaparım diye kendini paralayan insandır. E yap tabii de öbür tarafta sakın bizi uyarmadılar diye sitem etme çarpılırsın valla.
  13 -44 ... darkness85
 2. 2.
  doğduğu ülke müslüman diye kendisi de müslüman olacak şeklinde bir kuralın olmadığı insandır, farklı bir dinden olabilir. dolayısıyla da namaz kılmaması normaldir.
  13 -4 ... other
 3. 3.
  sorunun tamamı bu insan da değil müslüman diye bahsedilen lakin ne kadar müslüman olduğu tartışma konusu olan ülkededir.
  2 -6 ... acz ve fakr
 4. 4.
  (bkz: syme)

  ben diyorum öbür tarafta isyan çıkacak diye.

  (bkz: cehennem isyanı)
  6 ... syme
 5. 5.
  - lan rıfat müslüman ülkede doğdun, anlın secdeye değmedi.
  + vurulmuş tertemiz anlından yatıyor.
  - konuyu değiştirme.
  10 -2 ... susarsam konusmam
 6. 6.
  müslümanlığı ile övünüp bir kere bile kur an ı okumamış, sadece arapça ezber ile müslümanlık bekçiliği yapan zihniyettekilerin söylemidir. oysa okuyup anlasa bunun allah ile kul arasında olduğunu, kimseye bunu sorgulama hakkının verilmediğini. ancak kraldan fazla kralcı bünye buna müsade etmez. kendi içerisinde yaşayacağı dini, ümmete şov yapmaya kullanır.
  7 -1 ... diks
 7. 7.
  kimseyi ilgilendirmemesi gereken insandır, hareketlerinin olası sonuçlarına kendi kendine katlanacaktır zaten. yaşadığı çevre dolayısıyla mutlaka müslümanlıktan haberdardır, namazın varlığını da bilmektedir. hal böyleyken yaptığı seçimlerden tamamen kendisi sorumludur, misyonerlere kızıp da insanları dinden soğutan çokbilmişlerin "bak demedi deme" öğütlerine de ihtiyacı yoktur.
  acaba texaslılar da rodeo yapmayanlar üzerinde böyle mahalle baskısı kuruyorlar mıdır. alternatif başlık, "kovboyların arasında yaşadığı halde hiç boğaya binmemiş tip".
  4 ... thor
 8. 8.
  (bkz: alemin derdi seni mi gerdi)

  Eğer ki islam hosgoru diniyse bu lafı nerene sokalım?
  Bu laf böylece kabul edilebilirse hani islam hosgoru diniydi ?

  -Size ne lan kimin namaz kılıp kılmadığı ib.neler
  şeklinde bir siteme maruz kalınabilecek de bir söz dizimidir.
  7 -4 ... seyin seysinin seysi
 9. 9.
  (bkz: sadece oturarak namaz kılabilen insan)
  2 ... sekreter arayan tir soforu
 10. 10.
  müslüman ülkede doğdu diye müslüman olması zorunda olmadığını kavrayabilmiş olan insan.
  10 -1 ... slash